Shraqawi kardeşlerin ölüm sebebi halen belirlenemedi

banner37

Gönyeli’de Sharqawi kardeşlerin ölümüyle ilgili tutuklu bulunan Khaled Sameer Khaled Omar’ın tutukluluk süresi 6 gün daha uzatıldı

Shraqawi kardeşlerin ölüm  sebebi halen belirlenemedi
banner90
banner99

PATALOJİ SONUCU BEKLENİYOR… Khaled Sameer Khaled Omar’ın evinde 5 Haziran’da parti yaptıktan sonra cansız bedenleri bulunan Ürdünlü kardeşler Mohammad Sabri İsmail Sharqawi ve Naser Sabri İsmail Sharqawi’nin ölüm nedenleri halen belirlenemedi. Polis, Sharqawi kardeşlerin ölüm nedenlerini belirleyecek pataloji raporlarının Türkiye’den gelmesini beklediklerini açıkladı.

Emine UYSAL ÇALUDA

   Gönyeli’de 5 Haziran’da parti yaptıkları arkadaşlarının evlerinde cansız bedenleri bulunan Ürdünlü 25 yaşındaki Mohammad Sabri İsmail Sharqawi ve 20 yaşındaki kardeşi Naser Sabri İsmail Sharqawi’nin ölümüyle ilgili tutuklanan 25 yaşındaki üniversite öğrencisi Khaled Sameer Khaled Omar’ın aleyhindeki soruşturma sürüyor.

   Polis, Mohammad Sabri İsmail Sharqawi ve Naser Sabri İsmail’in otopsisinde olay gecesi 01.00 ile 07.00 saatleri arasında öldüklerinin belirlendiğini ancak öldüklerini çok daha erken fark etmesine rağmen Khaled Sameer Khaled Omar’ın saat 18.00’de polise bildirdiğine ve bu nedenle aleyhinde “Tedbirsizlik ve dikkatsizlik sonucu başkasının ölümüne neden olmak” suçundan soruşturma yürütüldüğünü yineledi.

   “Tedbirsizlik ve dikkatsizlik sonucu başkasının ölümüne neden olmak” suçlamalarıyla tutuklu bulunan zanlı Khaled Sameer Khaled Omar, dün sabah yeniden mahkemeye çıkarılarak aleyhinde 6 gün ek tutukluluk emri alındı. 

   Lefkoşa Kaza Mahkemesi’nde Yargıç Temay Sağer’in huzurunda görüşülen davada, KKTC Başsavcılığı adına Savcı Fuat Emirtaneoğlu, tanık olarak Lefkoşa Polis Müdürlüğü’ne bağlı Adli Şube’de görev yapan polis çavuşu Cemil Özalkın’ı dinletti.

   Mahkemede yeminli şahadet veren Özalkın, 05.06.2020 tarihinde 02.00- 17.50 saatleri arasında Gönyeli’de Şehit Hasanbuba Sokak, Ayza Apartmanı, Daire 4 adresinde misafir olarak kalmakta olan Mağusa’da sakin Mohammad Sabri İsmail Sharqawi ve 20 yaşındaki Naser Sabri İsmail Sharqawi’nin ikametgahın yatak odasının zemininde konu evde ikamet etmekte olan zanlı Khaled Sameer Khaled Omar tarafından hareketsiz bir şekilde tespit edildiklerini belirtti.

   Özalkın, aynı tarihte olay yerinde giden 112 Acil Servis’te görevli sağlık ekibi tarafından müteveffaların cesetleri üzerinde yapılan muayenelerinde ölü olduklarının tespit edildiğini kaydetti.

“Kan ve doku örnekleri Türkiye’ye gönderildi”

   Polis çavuşu Özalkın, iki kardeşin kesin ölüm sebeplerinin alınan kan ve doku örneklerinden çıkacak sonuçla belli olacağını kaydetti.

   Özalkın, müteveffalardan alınan doku, kan ve tırnak örneklerinin Türkiye’ye Adli Tıp Kurumu’na gönderildiğini,  sonuçlarının beklendiğini ve gelecek raporların ölümlerin nedenini aydınlatacağına  işaret etti.

   Zanlının bir ifade verdiğini söyleyen Özalkın, kendisini suç bağlayıcı herhangi bir beyanda bulunmadığının altını çizdi.

   Özalkın, alınan tanık ifadesinden zanlının olay gecesi saat 01.00’de müteveffaların ölümünü fark ettiğini ancak olayı saat 18.00’de 16 saat sonra polise bildirdiğine vurgu yaptı. 

   Özalkın, iki kardeşin otopsisinde olay gecesi 01.00 ile 07.00 saatleri arasında öldüklerinin belirlendiğini ancak öldüklerini çok daha erken fark etmesine rağmen Khaled Sameer Khaled Omar’ın saat 18.00’de polise bildirmesi nedeniyle aleyhinde “Tedbirsizlik ve dikkatsizlik sonucu başkasının ölümüne neden olmak” suçundan soruşturma yürütüldüğünü belirtti.

   Polis çavuşu Cemil Özalkın, zanlının aynı gün hastaneye götürüldüğünü ve kan ile idrar örneği vermeyi reddettiğini mahkemeye aktardı.

   Özalkın, tahkikatın devam ettiğini belirterek, zanlının 6 gün tutuklu kalmasını talep etti.

Sanıvar: Doğal ölümdür

   Mahkemede söz alan zanlı Khaled Sameer Khaled Omar’ın avukatı Ramadan Sanıvar, iki kardeşin ölümünün doğal ölüm olduğunu savundu. Sanıvar, tahkikatla ilgili sorular sordu ve müvekkilinin aleyhinde istenen tutukluluğa itiraz etmedi.

   Yargıç Temay Sağer, cürümün ciddiyetine, tahkikatın devam ettiğine vurgu yapıp, zanlının 6 gün tutuklu kalmasına emir verdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75