banner6

Şiddet olaylarının ardı arkası kesilmiyor

banner37

Lefkoşa’da kız meselesi yüzünden iki grup arasında çıkan kavgada, bir kişi ciddi şekilde yaralanırken, iki kişi tutuklandı

Şiddet olaylarının ardı arkası kesilmiyor
banner8

Emine UYSAL ÇALUDA

Lefkoşa’da kız meselesi yüzünden iki grup arasında çıkan kavgada, zanlı Mahmut Elinç, Shakir Khalf’ın kafatasında çatlak oluşmasına neden olduğu gerekçesiyle tutuklandı.

Lefkoşa Dr. Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesi’nde Beyin Cerrahi Servisi’nde müşahede altına alınan Shakir Khalf’ın hayati tehlikesinin bulunmadığı belirtildi.

Olayla ilgili, Mahmut Elinç’le birbirlerine vurduğu iddia edilen Mohammad Alhamad da tutuklandı.

Mahmut Elinç, “Vahim zarar”, Mohammad Alhamad ise “Ciddi darp” suçlamalarıyla Lefkoşa Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı.

banner134

Yargıç Cenkay İnan’ın huzurunda görüşülen davada KKTC Başsavcılığı adına savcı Behrat Mavioğlu, tanık olarak Lefkoşa Polis Müdürlüğü’ne bağlı Adli Şube’de görev yapan polis memuru Hüseyin Ergüleç’i dinletti.

Mahkemede yeminli şahadet veren Ergüleç, 23 Ekim’de saat 21.30’da Lefkoşa Köşklüçiftlik’te umumi bir yer olan Şehit Pilot Yüzbaşı Gültekin Şengör Sokak üzerinde zanlı Mahmut Elinç ve halen aranmakta olan bir şahıs ile bir taraf olup Mohammad Alhamad ve Shakir Khalf karşı taraf olmak üzere bir kavgada yer aldıklarını belirtti.

Polis memuru Hüseyin Ergüleç, Shakir Khalf’ın aynı tarihte kaldırılmış olduğu Lefkoşa Dr. Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesi’nde acil servisinde yapılan ilk yardım tedavisine müteakip kafatasında çatlak olduğu tespit edilerek, Beyin Cerrahi Servisi’nde müşahede altına alındığını ve hayati tehlikesinin bulunmadığını mahkemeye aktardı.

Ergüleç, soruşturmanın devam ettiğini, meselede aranan şahıslar ve ifadesi alınması gereken tanıklar olduğunu belirtip, zanlı Mahmut Elinç’in iki gün süre ile poliste tutuklu kalmasını talep etti.

Ergüleç, kavga anında Mahmut Elinç ile birbirlerine karşılıklı vuran zanlı Mohammad Alhamad’ın ise mahkemenin uygun göreceği teminata bağlanmasını talep etti.

Yargıç Cenkay İnan, zanlı Mahmut Elinç’in tahkikatın salimen yürütülmesi için iki gün tutuklu kalmasına emir verdi.

İnan, zanlı Mohammad Alhamad’ın ise yargılanıncaya değin yurtdışına çıkışını yasaklayarak, seyahat belgelerini polise teslim etmesi, 10 bin TL nakdi teminat yatırması ve haftada bir gün polise ispat-ı vücutta bulunması koşuluyla tutuksuz yargılanmasına emir verdi.

 

Güncelleme Tarihi: 25 Ekim 2018, 08:36
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110

banner104