Şiddete başvuran eşe 8 ay hapis cezası

banner37

Eşinin kimlik kartına el koyup, içeceğine cinsel gücü artırıcı jel atan, teminatla serbest kaldıktan 13 gün sonra ise eşini evinden, bıçak tehdidiyle kaçıran İbrahim Koska,9 davadan suçlu bulundu

Şiddete başvuran eşe 8 ay hapis cezası
banner99

MAHKEMENİN KORUMA EMRİNE UYMADI… Ayrılma aşamasında olduğu eşine karşı defalarca suç işlediği için mahkeme tarafından ‘100 metreden fazla yaklaşmama’ yasağı getirilen ancak bu emre uymayan İbrahim Koska, eşini evinden, bıçak tehdidiyle kaçıran İbrahim Koska, 8 ay hapis cezası aldı.

Emine UYSAL ÇALUDA

   Lefkoşa’da eşinin kimlik kartlarına el koyup içeceğine cinsel gücü artırıcı jel koyduğu gerekçesiyle tutuklanıp, teminatla serbest kalıp, 13 gün sonra eşini bıçak tehdidiyle kaçırdığı için bir kez daha teminata bağlanan ve mahkemenin koruma emrine uymayarak, kadının yaşadığı apartmana gidip, koluna girerek “konuşabilir miyiz? İki dakika konuşalım” diyen İbrahim Koska, 8 ay hapis cezası aldı.

   Lefkoşa Ağır Ceza Mahkemesi’nde “Ağır bir suç işlemeye teşebbüs”, “Geceleyin ev açma”, “Mülke tecavüz”, “Zorla İnsan Kaçırma”, “Kanunsuz Bıçak Taşıma” , “Darp”, “Şiddet Kullanma Tehdidi”,“Koruma emrine riayetsizlik” ve “Genel rahatsızlık” suçlamalarıyla itham edilen Koska, tüm suçlamaları kabul etti.

   Nüvit Gazi’nin başkanlığında, Kıdemli Yargıç Şerife Katip ve Yargıç Umut İnan’dan oluşan Lefkoşa Ağır Ceza Mahkemesi heyetinin baktığı davanın dünkü karar oturumunda, Savcı Attila Enver Etkin hazır bulundu.

   Davanın kararını okuyan Şerife Katip, sanığı kendi ikrarı, sunulan olgu ve emareler ışığında aleyhindeki 9 davadan da suçlu bulup, mahkum ettiklerini açıkladı.

Katip, sanığın mahkum olduğu suçların ciddi ve ağır suçlardan olduğuna vurgu yapıp, kişi dokunulmazlığı ve kamu düzenine aykırı suçlardan olduğuna işaret etti.

   Katip, sanığın lehine ve aleyhine olan tüm hususlara değinerek, oybirliği ile 8 ayhapis cezası verdiklerini açıkladı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75