Şiddete başvurmanın bedeli ağır oldu

banner37

‘Kıskançlık’ yüzünden kavga ettiği kız arkadaşı Ş. P.’yi ciddi şekilde darp ederek kalçasının kırılmasına neden olan Özdinç Taşkeser, 10 ay hapse mahkûm edildi

banner87
Şiddete başvurmanın bedeli ağır oldu
banner90
banner8

Emine UYSAL ÇALUDA

Lefkoşa’da birlikte yaşadığı kız arkadaşı Ş. P. ile “kıskançlık” yüzünden kavga edip, ciddi şekilde darp eden ve kalçasının kırılmasına neden olan Özdinç Taşkeser, 10 ay hapis yatacak.

   Mahkemede, “Vahim zarar”, “Ciddi darp” ve “Darp” suçlarından itham edilen sanık, tüm suçlamaları kabul etti.

   Fadıl Aksun’un başkanlığında, Kıdemli Yargıç Alev Ulunay Hüdaverdi ve Yargıç Temay Sağer’den oluşan Lefkoşa Ağır Ceza Mahkemesi heyetinin baktığı davanın dünkü karar oturumunda, KKTC Başsavcılığı adına Savcı Atilla Enver Etkin hazır bulundu.

   Kararı okuyan Kıdemli Yargıç Alev Ulunay Hüdaverdi, sanığı kendi ikrarı, sunulan olgu ve emareler ışığında, aleyhine getirilen davalardan suçlu bulup mahkûm ettiklerini açıkladı.

   Sanığın işlediği “Vahim zarar” suçunun 7 yıla, “Ciddi darp” suçunun 3 yıla, “darp” suçunun ise bir yıla kadar hapis cezası öngören çok ciddi suçlardan olduğuna vurgu yaptı.

   Sanık Özdinç Taşkeser’in kıskançlık yüzünden kavga ettiği kız arkadaşının saçlarından tutup, havaya kaldırarak, darp edip, kalça kemiğinin kırılmasına neden olduğuna dikkat çeken Hüdaverdi, müştekinin ameliyat olduğunu, tedavisinin 6 hafta sürdüğüne vurgu yaptı.

   Hüdaverdi, müştekinin şikayetini geri çektiğini ancak bu hususun suçun vahametini ortadan kaldırmadığına vurgu yaptı.

   Şiddet suçları arasında vahim zarar suçunun yaygınlığına işaret eden Hüdaverdi, ağır, vahim ve yaygın suçlarda kamu yararı dikkate alınması gerektiğinin altını çizdi.

   Yaygın ve kamuyu ilgilendiren suçlarda caydırıcı ve ibret verici cezalar verilmesi gerektiğini belirterek, sanığın lehine ve aleyhine olan tüm hususlara değinen Hüdaverdi, sanığa oybirliği ile 10 ay hapis cezası verdiklerini açıkladı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75