Şiddetin bahanesi, ‘yemeğin geç pişmesi’

banner37

Azat Durbayev, süpürge sapıyla darp ettiği eşinin burnunun kırılmasına neden oldu, tutuklandı

Şiddetin bahanesi,   ‘yemeğin geç pişmesi’
banner90
banner8

“BEN BİR KEZ VURDUM”… Bayramın ikinci günü saat 19.00 sıralarında ‘yemeği geç yaptığı’ gerekçesiyle eşi L.K.’yi süpürge sapıyla darp ederek burnun kırılmasına neden olduğu suçlamasıyla mahkemeye çıkarılarak Azat Durbayev, “Ben ona sopayla vurmadım. Sopayla o bana vurdu. Ben ona bir kez vurdum. Pişmanım. Ne yapayım” dedi.

Emine UYSAL ÇALUDA

   Lefkoşa’da sakin 32 yaşındaki zanlı Azat Durbayev, yemeği geç yaptığı gerekçesi ile eşini süpürge sapıyla ciddi şekilde darp edip, burnunun kırılmasına neden olduğu suçlamasıyla tutuklandı.

   “Vahim zarar” ve “Ciddi darp” suçlamasıyla tutuklanan zanlı, dün sabah Lefkoşa Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı.

   Yargıç Hazal Hacımulla’nın huzurunda görüşülen davada KKTC Başsavcılığı adına savcı Damla Güçlü, tanık olarak, Lefkoşa Polis Müdürlüğü’ne bağlı Kadına Karşı Şiddete Müdahale Şubesi’nde görev yapan polis memuru Murat Plevne’yi dinletti.

   Mahkemede yeminli şahadet veren Plevne, zanlı Azat Durbayev’in 01.08.2020 tarihinde saat 19.00 raddelerinde Lefkoşa'da Ortaköy’deki ikametgahın mutfak kısmı içerisinde aynı yerde sakin eşi L.K.’nin yemeği geç yaptığı gerekçesi ile vücudunun muhtelif yerlerine süpürge değneği ile vurarak, ciddi şekilde darp edip, eli ile yüzüne yumruk vurarak, burun kemiğinin kırılmasına neden olup, vahim zarara uğrattığına dikkat çekti.

   Polis memuru Murat Plevne, zanlının aynı gün aleyhine Lefkoşa Kaza Mahkemesi’nden derdest emri temin edilerek tutuklandığını belirtti.

   Plevne, yine aynı gün müştekinin Lefkoşa Dr. Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesi’ne götürülerek gerekli vücut muayenesinin yapılmasının sağlanıp, doktor raporu temin edildiğini kaydetti.

   Plevne, aynı gün ikametgahın içerisinde bulunan kırık süpürge değneğinin emare olarak zapt edildiğini söyledi.    

   Plevne, zanlının pasaportunda yapmış olduğum incelemede 17 Haziran 2020 tarihinde çalışma izninin bittiğinin tespit edildiğini ve çalışma izninin uzatılıp, uzatılmadığı yönünde tahkikat yapılacağını belirtti.     

   Plevne, mesele ile ilgili tahkikatın yeni başladığını ve ciddi bir mesele olduğuna vurgu yapıp, zanlının üç gün süre ile poliste tutuklu kalmasını talep etti.

   Mahkemede söz alan zanlı Azat Durbayev, “Ben ona sopayla vurmadım. Sopayla o bana vurdu. Ben ona bir kez vurdum. Pişmanım. Ne yapayım” dedi.

   Yargıç Hazal Hacımulla, tahkikatın salimen yürütülebilmesi için zanlının üç gün tutuklu kalmasına emir verdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner75