Sigara kaçakçılığına suçüstü baskını

banner37

Akdoğan eski Belediye Başkanı A.A., ve Kıbrıslı Rum M.M., Akıncılar’da askeri yasak bölge içerisinde bir araçtan diğer araca 30 koli sigara tütünü naklederken suçüstü yakalandı

Sigara kaçakçılığına suçüstü baskını
banner90
banner99

Ahmet UÇAR

113 BİN 400 TL’LİK KAÇAKÇILIK… Polis, A.A.’nın yönetimindeki MV 257 plakalı aracıyla Akıncılar’da askeri yasak bölge içerisindeki Bayrak Tepe mevkiine gittiğini, M.M.’nin de Güney Kıbrıs’tan geldiğini ve A.A.’nın aracından M.M.’nin aracına piyasa değerleri 113 bin 400 TL olan 30 kolilik Old Holborn marka sigara tütünlerini aktarırken suçüstü yakalandıklarını, A.A.’nın gönüllü ifade vererek suçunu itiraf ettiğini belirtti.

Akdoğan eski Belediye Başkanı A.A., Akıncılar’da askeri yasak bölge içerisinde Kıbrıslı Rum M.M., ile sigara tütünü kaçakçılığı yaparken suçüstü yakalandı.

A.A., ve M.M., karantinaya alındıkları için dün sabah Lefkoşa Kaza Mahkemesi’nde gıyaplarında görüşülen tutukluluk duruşmasında meselenin olgularını aktaran polis, suçüstü yakalanan A.A.’nın gönüllü ifade vererek suçunu kabul ettiğini söyledi.

Polis, zanlı A.A.’nın verdiği gönüllü ifadesinin teyit ve tekzip edilmesi gerektiğini bildirirken, mahkeme, soruşturmanın sağlıklı yürütülebilmesi adına zanlıların 2 gün süreyle tutuklu kalmasına karar verdi.

Lefkoşa Kaza Mahkemesi’nde görüşülen dünkü tutukluluk duruşmasında yeminli şahadet veren polis memuru

Aytaç Çebi, yeminli şahadet vererek olguları aktardı.

Çebi, zanlılar A.A., ve M.M.’nin “Birinci derece askeri yasak bölgeyi ihlal etme” suçundan methaldar olduklarını söyledi.

Çebi, zanlı A.A.’nın 16 Ocak 2021 tarihinde ve saat 17.40 raddelerinde, arkasında Old Holborn marka 50

gramlık toplam değerleri 113 bin 400 TL olan 30 koli sigara tütünü yer alan MV 257 plakalı cip aracıyla

Akıncılar’da askeri bölge içerisinde bulunan Bayrak Tepe mevkiine girerek 1. derecede askeri yasak bölgeyi

ihlal ettiğini belirtti.

Zanlı M.M.’nin ise aynı bölgede yönetiminde bulunan KME 873 plakalı cip aracıyla zanlı A.A.’nın getirmiş olduğu sigara tütünlerini almak için Güney Kıbrıs’tan askeri yasak bölgeye girerek birinci derecede askeri yasak bölgeyi ihlal ettiğini kaydeden Çebi, zanlıların söz konusu sigaraları zanlı A.A.’nın aracından zanlı M.M.’nin aracına yükledikleri sırada suçüstü tespit edilerek tutuklandıklarını dile getirdi.

Çebi, araçlarda bulunan sigara tütünlerinin emare olarak alındığını ifade ederek, zanlı A.A.’nın verdiği gönüllü ifadede suçunu itiraf ettiğini anlattı.

Verilen ifadenin teyit ve tekzip edilmesi gerektiğine dikkat çeken Çebi, tahkikatın salimen yürütülebilmesi için zanlıların 2 gün süreyle tutuklu kalmasını talep etti.

Huzurunda verilen şahadeti değerlendiren Yargıç Umut İnan, istenen tutukluluk emrini verdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75