Sığınma talepleri kabul edilmedi

banner37

Ülkede kaçak olarak kaldıkları belirlenen Suriye uyruklu Mahmud Al Muhammed ve Marvan Zobidu’nun sınır dışı edilecekleri açıklandı

Sığınma talepleri kabul edilmedi
banner90
banner8

Girne polisinin yaptığı kontroller sırasında ülkede ikamet izinsiz olarak kaldıkları belirlenen ve ‘sığınma’ talebinde bulunan Suriye uyruklu Mahmud Al Muhammed ve Marvan Zobidu’nun taleplerinin kabul edilmediği ve sınır dışı edilecekleri açıklandı.

İki zanlı dün Girne Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı ve sınır dışı işlemlerinin tamamlanabilmesi için tutukluluk süreleri 7 gün daha uzatıldı.

Mahkemede yeminli şahadet vererek olguları aktaran Girne Adli Şube’de görevli polis memuru Mert Gürtuna, 18 Şubat tarihinde Girne’de gerçekleştirilen kontrollerde 2015 yılından beridir KKTC’de izinsiz ikamet eden Marvan Zobidu ile 2019 yılı Şubat ayından beridir kaçak kalan Mahmud Al Muhammed’in tespit edilerek tutuklandıklarını belirtti.

Gürtuna, zanlıların başka ülkelere sığınma talebi ile ilgili Dışişleri Bakanlığı’ndan beklenen yazının geldiğini, zanlıların taleplerinin kabul edilmediğini söyledi. Gürtuna, zanlılarla ilgili ihraç işlemlerinindevam ettiğini belirterek, 7 gün ek süre istedi.

Yargıç Meltem Dündar, zanlıların 7 gün daha tutuklu kalmasına emir verdi.

(KAMALI HABER)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75