Sigortayı kandırmak istedi!

banner37

Girne çevre yolunda bariyerlere kasten çarpan ve ileri soruşturmasında kazayı bilinçli yaptığını itiraf eden Gökhan Polat, çıkarıldığı mahkemede teminata bağlandı

banner87
Sigortayı kandırmak istedi!
banner90
banner99

Aracının tamir masraflarını sigortaya yüklemek için kasten kaza yapıp polise ihbarda bulunan Gökhan Polat’ın uyanıklığı uzun sürmedi.

Tutuklanan zanlı Gökhan Polat, dün Girne’de mahkemeye çıkarıldı ve teminata bağlandı.
   Girne Adli Şube’de görevli polis memuru, zanlının, 2019 yılı mayıs ayı içerisinde, Girne’de basit bir trafik kazası yaptığını ancak polis çağırıp rapor tutturmadığı için sigorta şirketinin aracın ön kısımlarında meydana gelen hasarı karşılamadığını söyledi.

Polis, zanlının, aracını sigortaya tamir ettirmek amacıyla 5 Eylül tarihinde, Girne çevre yolunda kasten bariyerlere çarparak kaza yaptığını, polisi arayıp kaza yaptığına dair bilgi verdiğini ifade etti.

Polis memuru, karakolda ifadesi alınan zanlının şüpheli davranması üzerine ileri soruşturma yapıldığını ve kazayı kasten ve bilinçli olarak yaptığını itiraf ettiğini kaydetti.

Polis, zanlının ifadesinde, sigorta şirketine aracı yaptırmak amacıyla böyle bir yolu seçtiğini itiraf ettiğini ifade etti.

Olayla ilgili soruşturmanın tamamlandığını kaydeden polis, zanlının teminata bağlanmasını talep etti.
   Mahkeme, zanlının iki kefilin 40’ar bin TL kefalet senedi yatırması şartıyla tutuksuz yargılanmasına emir verdi.

(Kamalı Haber)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75