Şikayet, 10 ay sonra yapıldı

banner37

Tamir ettikleri araç karşılığında aldıkları bin 500 Euro tutarındaki parayı işyerine yatırmamakla suçlanan R.Y., ve H.D., isimli iki çalışan tutuklandı

Şikayet, 10 ay sonra yapıldı
banner90
banner8

Ahmet UÇAR

Lefkoşa’da faaliyet gösteren bir işletmede çalışmakta olan zanlılar R.Y., ve H.D., isimli iki kişi, tamir ettikleri araç karşılığında müşteriden aldıkları bin 500 Euro tutarındaki parayı, şirkete yatırmayarak zimmetlerine geçirdikleri suçlamasıyla, tutuklandı.

Yaklaşık 10 ay sonra yapılan şikayetin ardından önceki gün gözaltına alınan iki zanlı dün mahkemeye çıkarıldı ve haklarında 1 günlük tutukluluk emri alındı.

Lefkoşa Kaza Mahkemesi’nde Yargıç Hazal Hacımulla’nın huzurunda görüşülen dünkü tutukluluk duruşmasında yeminli şahadet vererek olguları aktaran polis memuru Burçin Korgan, zanlıların “Müstahdem tarafından sirkat” suçundan methaldar olduğunu söyledi.

banner134
Lefkoşa’da faaliyet göstermekte olan Çangar Motors adlı işletmede çalışan zanlıların, Mart 2019 tarihinde Oksana Dorofeeva’ya ait SA 579 plakalı aracın lastik değişimi ve tamiratının karşılığında aldıkları toplamda bin 500 Euro tutarındaki parayı işyerine yatırmadığını beliren Korgan, şikayet üzerine her iki zanlının 6 Ocak 2021 tarihinde derdest emri gereği tutuklandığını ifade etti.

Korgan, soruşturmanın henüz yeni başladığına ve zanlının vermiş olduğu gönüllü ifadenin teyit ve tekzip edilmesi gerektiğine işaret ederek, alınması gereken başka ifadelerin de söz konusu olduğunu, bu nedenle zanlıların 1 gün süreyle tutuklu kalmasını talep etti.

Huzurunda verilen şahadeti değerlendiren Yargıç Hazal Hacımulla, soruşturmanın sağlıklı yürütülebilmesi adına zanlıların 1 gün süreyle tutuklu kalmasına emir verdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75