Şikayetçi olmaktan vazgeçtiler

banner37

Girne’de alacak verecek meselesi yüzünden geçtiğimiz hafta iş yeri basarak ortalığı birbirine katan ve Girne Kaza Mahkemesi önünde birbirlerine tehditler savuran iki taraf arasındaki gerginlik dün mahkemede şikayetlerin karşılıklı olarak geri çekilmesiyle son buldu

banner87
Şikayetçi olmaktan vazgeçtiler
banner90
banner8

Ahmet VAMIK

Girne’de alacak verecek meselesi yüzünden geçtiğimiz hafta iş yeri basarak ortalığı birbirine katan ve Girne Kaza Mahkemesi önünde birbirlerine tehditler savuran iki taraf arasındaki gerginlik dün mahkemede şikayetlerin karşılıklı olarak geri çekilmesiyle son buldu.

Girne Polis Müdürlüğü’ne bağlı polis ekipleri, herhangi bir olumsuz olay yaşanmaması maksadıyla zanlıları geniş güvenlik önlemleri altında mahkemeye çıkardı.

3 Temmuz günü yaşanan olayda zanlı Mesut Okur’u bıçakla hafif yaralayan Yahya Cemiloğlu ve kavgaya karışarak Okur’u ciddi şekilde darp eden Tarkan Kazım Ozansoy da tutuklanarak mahkemeye çıkarıldı.

Soruşturma maksatlı olarak 6 gündür poliste tutuklu bulunan zanlılar Mesut Okur, Şükrü Dipdere, Şevket Aykut Tukyu ve Musa Saygın dün teminat talebiyle Girne Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı.

Karşılıklı olarak şikayetlerin geri çekilmesi nedeniyle tüm zanlılar ileride yargılanmak üzere teminata bağlanarak serbest bırakıldı.

Teminatla serbest kaldılar

Girne Kaza Mahkemesi Ceza Davaları Yargıcı Mesut Mesutoğlu’nun huzurunda görüşülen duruşmada Başsavcılık adına Savcı Emine Taşkın, Girne Polis Müdürlüğü’ne bağlı Adli Şube’de görevli polis memuru Hüseyin Tosun’u tanık olarak dinletti.

Zanlılar Mesut Okur, Şükrü Dipdere, Şevket Aykut Tukyu ve Musa Saygın’ın “Şiddet Tehdidi”, “Vahim zarar”, “Darp” ve “Mülke tecavüz” suçlarından methaldar olduklarını belirten polis memuru Hüseyin Tosun, zanlıların 3 Temmuz günü kendilerine borcu olduğu gerekçesi ile Yahya Cemiloğlu’na ait ofisi bastıklarını ve çıkan kavgada Mahmut Cemiloğlu’nun burnunun kırıldığını belirtti.

Hüseyin Tosun, zanlı Şevket Aykut Tukyu’nun Yahya Cemiloğlu’na “Borcunu ödemezsen senin kafana 2 şarjör boşaltacağım” diyerek şiddet tehdidinde bulunduğunu da kaydetti.

Meseleyle ilgili olarak müştekilerin zanlı aleyhlerindeki şikayetlerini geri çektiklerini ve meseleyle ilgili yürütülen soruşturmanın tamamlandığını ifade eden polis memuru Hüseyin Tosun, zanlıların mahkemenin uygun göreceği bir teminata bağlanmalarını talep etti.

Yargıç Mesut Mesutoğlu, zanlıların yurt dışına çıkışlarının yasaklanıp, tüm kimlik ve seyahat belgelerine el konulması, en yakın polis karakoluna haftada 3’er kez ispat-ı vücut yapmaları, KKTC vatandaşı 1’er kişinin zanlılar Mesut Okur ve Musa Saygın lehinde 100’er bin TL’lik kefalet senedi imzalaması, KKTC vatandaşı 2’şer kişinin zanlılar Şükrü Dipdere ve Şevket Aykut Tukyu lehinde 100’er bin TL’lik kefalet senedi imzalaması, 200’er bin TL’lik şahsi kefalet senedi imzalamaları, zanlılar Mesut Okur ve Musa Saygın’ın 7’şer bin TL’lik nakdi teminat, zanlılar Şükrü Dipdere ve Şevket Aykut Tukyu’nun ise 15’er bin TL’lik nakdi teminat karşılığında yargılanıncaya kadar serbest kalmalarına emir verdi.

Karşı taraf da mahkemeye çıkarıldı

Olay günü Mesut Okur’u tasarrufundaki kanunsuz bıçak ile kaşından, ense ve karnından yüzeysel olarak yaralayan zanlı Yahya Cemiloğlu ve Mesut Okur’un burnuna yumruk atarak müştekiyi ciddi şekilde darp eden zanlı Tarkan Kazım Ozansoy da tutuklanarak dün mahkemeye çıkarıldı.

“Yaralama” ve “Kanunsuz Bıçak Taşıma” suçlarından methaldar olan zanlı Yahya Cemiloğlu’gönüllü ifade verdiğini ve aleyhindeki suçlamaları kabul etmediğini belirten polis memuru Hüseyin Tosun, olay günü iki tarafı ayırmak amacıyla olay yerine giden ve çıkan kavga esnasında müşteki Mesut Okur’un burnuna yumruk atan zanlı Tarkan Ozansoy’un ise “Ciddi Darp” suçundan methaldar olduğunu ifade etti.

Müştekinin zanlılar aleyhindeki şikayetlerini geri çektiğini ve meseleyle ilgili yürütülen soruşturmanın tamamlandığını ifade eden Hüseyin Tosun, zanlıların mahkemenin uygun göreceği bir teminata bağlanmalarını talep etti.

Yargıç Mesut Mesutoğlu, zanlıların yurt dışına çıkışının yasaklanıp, tüm kimlik ve seyahat belgelerine el konulması, en yakın polis karakoluna haftada 1’er kez ispat-ı vücut yapmaları, KKTC vatandaşı 1’er kişinin lehlerinde 50’şer bin TL’lik kefalet senedi imzalaması ve 3’er bin TL’lik nakdi teminat karşılığında yargılanıncaya kadar serbest kalmalarına emir verdi.

Güncelleme Tarihi: 10 Temmuz 2018, 08:24
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107

banner75