banner6

Şikayetler geri çekildi

banner37

Boğaz Piknik Alanı’nda iki gurup arasında çıkan kavgada bir kişinin dişi, bir kişinin de dirseği kırıldı, üç kişi tutuklandı.

Şikayetler geri çekildi
banner99

Elmas TOKAY

banner134

Girne’ye bağlı Boğaz Piknik Alanı’nda salı sabahı saat 01.00 sıralarında iki gurup arasında çıkan kavgada bir kişinin dişi, bir kişinin de dirseği kırıldı, kavgaya karışan üç kişi ise polis tarafından tutuklandı.

Taner Beyaz, Ömer Kaya ve Ayhan Işık isimli üç zanlı dün mahkemeye çıkarılırken, polis, dişi kırılan Onur Can ile dirseği kırılan Müslüm Çiçek’in şikayetlerini geri çektiğini belirtti. Mahkeme, üç zanlıyı ileride yargılanmak üzere teminata bağlayarak serbest bıraktı.

Girne Kaza Mahkemesi’nde Yargıç Hazan Aksun’un huzurunda görüşülen teminat duruşmasında, İddia Makamı, Girne Adli Şube Amirliği’nde görevli Polis Memuru Yalgı Döşenci’yi tanık olarak dinletti. Döşenci, zanlıların, “vahim zarar” ve “ciddi darp” suçlarından methaldar olduklarını kaydetti.

Döşenci, 22 Ağustos Salı sabahı saat 01.00 sıralarında birbirlerine laf atan iki gurup arasında kavga çıktığını, Taner Beyaz’ın Onur Can’ın yüzüne yumruk atarak, ön üst dişinin kırılmasına sebep olduğunu, Ömer Kaya ve Ayhan Işık’ın ise Müslüm Çiçek’in üzerine saldırıp vücuduna, elleri ile gelişi güzel vurarak, sağ kol dirseğinin kırılmasına sebep olduğunu belirtti.

Polis Memuru Döşenci, zanlıların tutuklandıktan sonra, vahim zarara uğrayan Onur Can ve Müslüm Çiçek’ten özür dilediğini, bu kişilerin de birer ifade vererek şikayetlerini geri çektiğini kaydetti. Soruşturmanın tamamlandığını belirten Döşenci, zanlıların ilerde davalarında hazır olabilecekleri uygun bir teminata bağlanmalarını talep etti.

Yargıç Hazan Aksun da, sunulan şahadeti değerlendirerek, zanlıların yurtdışına çıkışının yasaklanıp en yakın polis karakoluna haftada 1 kez ispat-ı vücut yapmasına emir verdi. Ayrıca her bir zanlı için KKTC vatandaşı birer kişinin 20 bin TL’lik kefalet senedi imzalaması karşılığında serbest kalmasına emir verdi.

 

Güncelleme Tarihi: 26 Ağustos 2017, 12:17
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110

banner104