Silah, bıçak ve baltalarla saldırdılar

banner37

Lefkoşa’da bir eve girerek, 3 kişiyi darp edip, “Silahlı soygun”, “Geceleyin ev açma”, “Yaralama”, “Kasti hasar” ve “Ciddi darp” suçlarını işleyen 5 kişinin tutukluluk süresi uzatıldı. Meselede şikayetçi konumundaki 3 kişi ise, ülkemizde kaçak olduklarının tespit edilmesi üzerine tutuklandı

Silah, bıçak ve baltalarla saldırdılar
banner90
banner99

Ahmet UÇAR

BIÇAKLA YARALAYIP, KAFASINDA TELEVİZYON KIRDILARLefkoşa’da M.C.O., A.A., T.A., M.A.A. ve I.O. isimli zanlılar, kısmi sokağa çıkma yasağının olduğu akşam saatlerinde ellerinde silah, bıçak ve baltalarla Lefkoşa’da bir eve girerek, ev içerisinde bulunan 3 kişiyi darp etti. Bununla yetinmeyen zanlılar evde bulunan F.K.A. isimli şahsın kalçasını bıçakla yaraladı ve televizyonu kafasında kırdı. L.K.L., isimli şahsın yatak odasını zorla açan zanlılar, çok sayıda pasaport, telefon, özel eşya ve para da çaldı. Mahkeme, zanlıların aleyhine 3 gün ek tutukluluk emri verirken; şikayetçi olan L.K.L., F.K.A. ve V.C.E. isimli şahısların da ülkemizde kaçak olmaları nedeniyle1 ayı geçmeyecek süreyle Merkezi Cezaevi’nde beklemesine karar verdi.

 Lefkoşa’da 25 Şubat günü herkesi şaşkına uğratan bir olay gerçekleşti.

Kısmi sokağa çıkma yasağının olduğu akşam saatlerinde ellerinde silah, bıçak ve baltalarla Lefkoşa’da bir eve girerek, ev içerisinde bulunan 3 kişiyi darp eden 5 kişi, F.K.A. isimli şahsın kalçasını bıçakla yaraladı ve televizyonu kafasında kırdı. Zanlılar, bir şahsın yatak odasını da zorla açarak, çok sayıda pasaport, telefon, özel eşya ve para çaldı.

“Silahlı soygun”, “Geceleyin ev açma”, “Yaralama”, “Kasti hasar” ve “Ciddi darp” suçlarından tutuklanan zanlılar M.C.O., A.A., T.A., M.A.A. ve I.O., ek tutukluluk talebiyle dün yeniden mahkeme huzuruna çıkarıldı.

Zanlıların aleyhine 3 gün ek tutukluluk emri verildi.

Meselede şikayetçi konumunda olan L.K.L., F.K.A. ve V.C.E. isimli şahısların da ülkemizde kaçak olduğu tespit edildiklerinden onlar da mahkeme huzuruna çıkarılarak, 1 ayı geçmeyecek süreyle Merkezi Cezaevi’ne gönderildiler.

Darp edip soydular

Lefkoşa Kaza Mahkemesi'nde Yargıç TemaySağer’in huzurunda görüşülen dünkü ek tutukluluk duruşmasında yeminli şahadet veren polis memuru Ali Gencer, olguları aktardı.

Gencer, zanlılar M.C.O , A.A., T.A., M.A.A. ve I.O.’nun “Silahlı soygun”, “Geceleyin ev açma”, “Yaralama”, “Kasti hasar” ve “Ciddi darp” suçlarından methaldar olduğunu söyledi.

Gencer, zanlıların 25 Şubat 2021 tarihinde, 23.00-00.30 saatleri arasında Lefkoşa’da Atatürk Caddesi üzerinde bulunan bir ikametgaha ev sahibinden izinsiz olarak ve ellerindeki henüz tespit edilemeyen silah, balta ve bıçaklarla suç işlemek amacıyla girdiklerini belirtti.

banner134
Polis,zanlıların, evde bulunan L.K.L., L.C.E., F.K.A. ve U.U.’yu vücutlarının muhtelif yerlerine elleri ve ayaklarıyla vurarak ciddi şekilde darp ettiklerini kaydetti.

Zanlıların, F.K.A.’yı henüz tespit edilemeyen sivri uçlu bıçakla sağ kalçasından bıçakladığını dile getiren Gencer, müştekinin kalçasında 1 buçuk cm ve 1 cm boyutlarında iki adet kesik oluştuğunu ifade etti.

Gencer, zanlıların daha sonra yine aynı müştekinin kafasına ikametgâhın oturma odasında duran Lecca marka televizyon ile vurduklarına işaret ederek, konu televizyonun kırılmasına yol açarak “kasti hasar” suçunu da işlediklerini anlattı.

Zanlıların, L.K.L.’nin kapalı bulunan yatak odasını açıp geceleyin ev açma suçunu işlediklerine dikkat çeken Gencer, zanlıların ikametgah sahiplerini etkisiz hale getirip, pasaportlarıyla birlikte telefonlarını, özel eşyalarını ve paralarını alarak soygun suçunu da işlediklerini vurguladı.

Gencer, olayda kullanılan silah, bıçak ve baltanın, çalınan pasaport ve paraların henüz tespit edilemediğini anlatarak, aranmakta olan bir şahsın daha söz konusu olduğunu, incelenmesi gereken kamera kayıtlarının, alınması gereken başka ifadelerin ve meseleyle ilgili hasar tespitinin de bulunduğunu bildirdi.

Soruşturmanın devam ettiğine ve zanlıların serbest kalması durumunda tahkikata olumsuz yönde etki edebileceğine vurgu yapan Gencer, zanlıların 3 gün süreyle daha tutuklu kalmasını talep etti.

Müştekiler de tutuklandı

Polis Memuru Ali Gencer, Lefkoşa Polis Müdürlüğü’ne bağlı Adli Şube’ye gelen müştekiler L.K.L., F.K.A. ve V.C.E.’nin muhaceret durumları üzerine de araştırmalar yapıldığını belirterek, söz konusu şahısların ülkede kaçak olarak bulunduklarının tespit edildiğini vurguladı.

Gencer, V.C.E.’nin 23 Mart 2018 tarihinden bu yana ülkemizde kaçak olarak kaldığını dile getirerek, L.K.L. ve F.K.A.’nın ise muhaceret izinlerinin 30 Eylül 2020 tarihinde sona erdiğinin öğrenildiğini ifade etti.

Müşteki durumundaki şahısların da suçüstü gereği tutuklanıp zanlı durumuna düştüğüne dikkat çeken Gencer, aleyhlerindeki soruşturmanın devam etmesi nedeniyle zanlıların 1 ayı geçmeyecek süreyle Merkezi Cezaevi’ne gönderilmesini talep etti.

Huzurunda verilen şahadetleri değerlendiren Yargıç TemaySağer, M.C.O., A.A., T.A., M.A.A. ve I.O. isimli ciddi suçlar işleyen zanlıların 3 gün daha tutuklu kalmasına; ikamet izinleri bitmiş olan L.K.L., F.K.A. ve V.C.E. isimli zanlıların ise 1 ayı geçmeyecek süreyle Merkezi Cezaevi’ne gönderilmesine emir verdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner75