banner6

Silah Türkiye bağlantılı çıktı

banner37

Deniz Off Licence isimli iş yerinin kurşunlaması olayının zanlısı Koral Kalkan’ın tutukluluğu 8 gün daha uzatılırken; polis, halen aranan silahın 4-5 azmettirici aracılığı ile temin edildiğini belirtti

Silah Türkiye bağlantılı çıktı
banner150 banner150 banner151

Emine UYSAL

Lefkoşa’da Deniz Off Licence isimli iş yerinin kurşunlaması olayı ile ilgili olarak tutuklanan Koral Kalkan’ın tutukluluğu 8 gün daha uzatılırken; polis, halen aranan silahın 4-5 azmettirici aracılığı temin edildiğini kaydetti.

“Kanunsuz ateşli silah tasarrufu, kullanma, taşıma”, “Meskun mahalde ateş açma” ve “Kasti Hasar” suçlamasıyla tutuklanan zanlı Koral Kalkan, dün ek tutukluluk talebiyle yeniden Lefkoşa Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı.

Lefkoşa Kaza Mahkemesi Kıdemli Yargıcı Tacan Reynar’ın huzurunda görüşülen davada KKTC Başsavcılığı adına Savcı İlhan Damdelen, Lefkoşa Polis Müdürlüğü Adli Şube Amirliği’nde görev yapan polis çavuşu Mustafa Dağsevenler’i tanık olarak dinletti.

Mahkemede yeminli şahadet veren Dağsevenler, 4 Mayıs 2017 tarihinde, saat 04.00 sıralarında Lefkoşa - Ortaköy bölgesinde Gazeteci Hasan Tahsin Caddesi üzerinde faaliyet gösteren Deniz Off Licence isimli işyerine 9 mm çapında tabanca ile üç el ateş edildiğini ve söz konusu işyerinin vitrin camı ile alüminyum çerçevenin isabet aldığını anımsattı.

Kamera görüntüleri ile telefon dökümlerinin incelendiğini ve yürütülen geniş çaplı soruşturma sonucunda meseleyle ilgisi olduğuna inanılan Bostancı’da sakin Koral Kalkan’ın evinde tespit edilerek gözaltına alındığını kaydeden Dağsevenler, Kalkan’ın iki ayrı gönüllü ifade verip, suçunu kabul ettiğini belirtti.

Polis çavuşu Mustafa Dağsevenler, olayla bağlantısı olduğuna inanılan 4-5 kişinin azmettirici olarak belirlendiğini ve Lefkoşa-Mağusa-Türkiye arasında tabancanın tedariki konusunda gerçekleşen telefon görüşmelerinin mercek altında olduğunu anlattı.

Dağsevenler, zanlı Koral Kalkan’ın evinde bulunan telefonların incelenmesi amacıyla data inceleme şubesine gönderildiğini, incelenmesi gereken kamera kayıtları olduğunu ve meselede kullanılan tabancanın henüz bulunamadığına dikkat çekip, zanlının sekiz gün daha tutuklu kalmasını talep etti.

Zanlının avukatı Cemal Gündüz, gönüllü ifadenin baskı, şiddet ve zor kullanılarak alındığını iddia etti. Polis, iddiaları reddetti.

Kıdemli Yargıç Tacan Reynar, zanlı Koral Kalkan’ın tahkikat amaçlı sekiz gün daha tutuklu kalmasına ve doktor kontrolünden geçirilmesine emir verdi.

Güncelleme Tarihi: 14 Haziran 2017, 08:07
banner343
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110