banner6

Silahı temin eden, yakalandı

banner37

Deniz Off Licence isimli iş yerinin kurşunlaması olayının zanlısı Koral Kalkan’ın suç ortağı olduğu iddia edilen, zanlı Hüseyin Karakışla tutuklandı. Kalkan’a tabancayı zanlı Karakışla’nın temin ettiği belirlendi. Söz konusu tabanca ise halen bulunamadı.

Silahı temin eden, yakalandı
banner150 banner150 banner151

Emine UYSAL

Lefkoşa’da Deniz Off Licence isimli iş yerinin kurşunlaması olayı ile ilgili olarak tutuklanan Koral Kalkan’a konu tabancayı Mağusa’da sakin Hüseyin Karakışla’nın 3 bin 500 TL karşılığında temin ettiği belirlendi.

“Kanunsuz ateşli silah tasarrufu, kullanma, taşıma”, “Meskân mahalde ateş açma” ve “Kasti Hasar” suçlamasıyla tutuklanan zanlı Koral Kalkan ve Hüseyin Karakışla dün tutukluluk talebiyle Lefkoşa Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı.

Lefkoşa Kaza Mahkemesi Kıdemli Yargıcı Tacan Reynar’ın huzurunda görüşülen davada KKTC Başsavcılığı adına Savcı Aysın Bilgin, tanık olarak Lefkoşa Polis Müdürlüğü Adli Şube Amirliği’nde görev yapan polis çavuşu Mustafa Dağsevenler’i tanık olarak dinletti.

Mahkemede yeminli şahadet veren Dağsevenler, 4 Mayıs 2017 tarihinde, saat 04.00 sıralarında Lefkoşa - Ortaköy bölgesinde Gazeteci Hasan Tahsin Caddesi üzerinde faaliyet gösteren Deniz Off Licence isimli işyerine 9 mm çapında tabanca ile üç el ateş edildiğini ve söz konusu işyerinin vitrin camı ile alüminyum çerçevenin isabet aldığını anımsattı.

Kamera görüntüleri ile telefon dökümlerinin incelendiğini ve yürütülen geniş çaplı soruşturma sonucunda meseleyle ilgisi olduğuna inanılan Bostancı’da sakin Koral Kalkan’ın evinde tespit edilerek gözaltına alındığını kaydeden Dağsevenler, Kalkan’ın iki ayrı gönüllü ifade verip, suçunu kabul ettiğini belirtti.

Meselede zanlı Hüseyin Karakışla’nın bağlantısı olduğunun belirlendiğini ve zanlının Mağusa’da tespit edildiğini aktaran Dağsevenler, zanlı Karakışla’nın zanlı Kalkan’a olayda kullanılan tabancayı üç bin 500 TL karşılığında verdiğini itiraf ettiğini kaydetti.

Dağsevenler, tabancanın arandığına ve tahkikatın devam ettiğine vurgu yapıp, zanlıların iki gün tutuklu kalmasını talep etti.

Zanlının avukatı Cemal Gündüz, tutukluluk talebine itiraz etmedi.

Kıdemli Yargıç Tacan Reynar, her iki zanlının da tahkikat amaçlı iki gün daha tutuklu kalmasına emir verdi.

 

 

Güncelleme Tarihi: 22 Haziran 2017, 10:06
banner343
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110