banner6

Silahlar ve kokain Güney’e götürülecekti

banner37

Narkotik polisinin ‘Çıkmaz Sokak’ adını verdiği operasyonda, bir taksicinin tasarrufunda şarjör ve mermileriyle 3 adet tabanca, 25 gram kokain ile 10 gram Hintkeneviri ele geçirildi

Silahlar ve kokain  Güney’e götürülecekti
banner151 banner143

Emine UYSAL ÇALUDA

Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü’nün son aylarda uyuşturucu satıcılarına yönelik gerçekleştirdiği operasyonlarına bir yenisini daha ekledi.

Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü ile Lefkoşa Polis Müdürlüğü’nün ortaklaşa gerçekleştirdiği ve ‘Çıkmaz Sokak’ adı verilen operasyonda, taksicilik yapan M.A.’nın tasarrufunda 9 mm çapında üç adet tabanca ve tabancalara ait 3 adet şarjör ile 7.65 mm çapında 26 adet canlı mermi, yaklaşık 25 gram ağırlığında kokain türü uyuşturucu olduğuna inanılan madde ve üzerlerinde uyuşturucu madde kalıntısı olduğuna inanılan 1 adet cam nargile ile 1 adet hassas terazi, uyuşturucu madde satışından elde edildiğine inanılan 19 bin TL, bin 180 sterlin, 3 bin 500 Euro ve 532 dolar ele geçirildi.

M.A.’nın aracında yapılan aramada ise, satışa hazır şekilde paketlenmiş yaklaşık 10 gram ağırlığında Hintkeneviri türü uyuşturucu madde ile üzerlerinde uyuşturucu madde kalıntısı olduğuna inanılan 1 adet cam pipo ve 1 adet hassas terazi bulundu.

“Tabancalar kilitli kasada saklanıyordu”

Zanlı M.A. dün sabah Lefkoşa Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı ve aleyhine 1 gün tutukluluk emri alındı.

Yargıç Mine Ozankaya’nın huzurunda görüşülen tutukluluk duruşmasında, KKTC Başsavcılığı adına Savcı Ahmet Demirel, tanık olarak Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü’nde görev yapan polis memuru Mehmet Sevinç’i dinletti.

 Mahkemede yeminli şahadet veren Sevinç, 1 Aralık 2021 tarihinde düzenlenen Çıkmaz Sokak Operasyonu’nda, zanlının ikametgahında mahkeme emriyle yapılan aramada yatak odasındaki kilitli kasa içinde 3 adet kanunsuz ateşli silah ve 26 adet canlı merminin bulunarak emare alındığına vurgu yaptı.

Sevinç, yine zanlının ikametgahında mutfakta iki ayrı poşet içinde yaklaşık 25 gram ağırlığında kokain olduğuna inanılan uyuşturucu madde ile üzerinde uyuşturucu kalıntısı olduğuna inanılan cam nargile ve hassas terazinin bulunarak emare alındığına dikkat çekti.

Zanlının kullanımındaki araçta da bir arama yapıldığını söyleyen Sevinç, şeffaf naylona sarılı 10 gram ağırlığında Hintkeneviri, cam pipo ile küçük hassas terazinin bulunduğunu kaydetti.

“Tabancaları ve kokaini Güney Kıbrıs’a götürecekti”

Sevinç, zanlıdan yapılan soruşturmada 3 adet tabanca, canlı mermiler ve kokaini aranan bir şahıs aracılığı ile KKTC’den alıp Güney Kıbrıs Rum Yönetimi’ne götüreceğini beyan ettiğini anlattı.

Sevinç, zanlının tasarrufundaki Hintkeneviri’ni ise bin 400 TL’ye satın aldığını ifade ettiğini belirtti. Polis memuru Mehmet Sevinç, mesele ile ilgili olarak tahkikatın devam ettiğini, zanlının verdiği gönüllü ifadenin teyit ve tekzibinin yanı sıra tabancalara balistik inceleme yapılacağını söyleyip, bir gün tutuklu kalmasını talep etti.
Zanlının avukatı Hüseyin Koralp, tutukluluk talebine itiraz etmezken, müvekkilinin doktor kontrolünden geçirilmesini talep etti.

Yargıç Mine Ozankaya, talebi onayladı ve zanlının doktor kontrolünden geçirilmesine emir verdi.

YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110

banner104