Silahlı saldırgan yurtdışına kaçtı

banner37

Eray Kenanoğlu’na geçtiğimiz cumartesi akşamı Girne’de kurşun yağdıran zanlının Ercan Havalimanı’ndan çıkış yaptığı belirlenirken, olayda 11 kurşunla ciddi şekilde yaralanan Kenanoğlu’nun tedavisi sürüyor

banner87
Silahlı saldırgan yurtdışına kaçtı
banner90
banner8

Girne’de geçtiğimiz cumartesi akşamı saat 20.20’de Naci Talat Caddesi üzerinde 46 yaşındaki Eray Kenanoğlu’na silahlı saldırı düzenleyerek, 11 kurşunla ciddi şekilde yaralayan Uğur Sağlık isimli zanlının olay gecesi Ercan Havalimanı’ndan çıkış yaptığı ve Türkiye’ye kaçtığı belirlendi.

Olayda 11 kurşunla bacakları, kasığı ve diz kapağından yaralanan ve Yakın Doğu Hastanesi’ne kaldırılan Eray Kenanoğlu için dün acil kan arandığına dair duyuru yapıldı.

Eray Kenanoğlu'nun diz kapağındaki tahribat nedeni ile ameliyat olacağı belirtildi.

Silahlı saldırganın aracı Girne’de bulunmuştu

Olayı araştıran polis, saldırganın kimliğini belirlerken, olay yerinden kaçmakta kullanılan kiralık aracı da Karaoğlanoğlu bölgesindeki bir süpermarketin park yerinde terk edilmiş olarak bulmuştu.

Olayın ertesi günü Uğur Sağlık isimli kişinin fotoğrafını yayınlayarak kurşunlama olayının zanlısı olarak arandığını duyuran polis, zanlının yurtdışına kaçtığını belirledi.

Şüpheli bir de çanta bulunmuştu

Eray Kenanoğlu’na tabancayla 15 el ateş edildikten sonra olay yerinden kaçmakta kullanılan kiralık aracın bulunmasının ardından hem araçta, hem de aracın bulunduğu bölgede uzun süre araştırma yapan polis, araçtan yaklaşık 100 metre ilerideki bir çöp bidonunda şüpheli bir sırt çantası bulunmuştu.

Çanta ve kiralık araç, olay yerindeki incelemelerin tamamlanmasının ardından ileri tetkik için Girne Polis Müdürlüğü’ne götürülmüştü.

 

Güncelleme Tarihi: 21 Mayıs 2019, 08:44
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75