banner6

Silahlı saldırı zanlıları tutuklandı

banner37

Veteriner hekim Muzaffer Haloğlu, evinin bahçesinde kar maskeli üç kişi tarafından silahlı saldırıya uğradı… Sekiz el ateş edilen Haloğlu, sol bacağından ve sol topuğundan yaralandı

Silahlı saldırı zanlıları tutuklandı
banner150 banner151 banner143

Güren TİLKİ

Yedidalga’nın üst kısmında bulunan Ömerli bölgesinde dün, filmleri aratmayacak bir silahlı saldırı olayı yaşandı.

Güzelyurt’ta veteriner hekim olarak görev yapan, Ömerli bölgesinde evi bulunan Muzaffer Haloğlu, dün sabah saat 10.30 sıralarında kar maskeli üç kişi tarafından silahlı saldırıya uğradı. Tipo marka, gri renkli bir araçla bölgeye gelen üç saldırgan, olay sonrası kayıplara karıştı.

Sekiz el ateş edilen Haloğlu, sol bacağından ve sol topuğundan yaralandı. Haloğlu, Lefkoşa Dr. Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesi’nde ameliyat edildi. Hayati tehlikesinin olmadığı öğrenilen Haloğlu’nun sağlık durumunun da iyi olduğu bildirildi.

Saldırganlar yakalandı

Dün Yedidalga’da Veteriner Hekim Muzaffer Haloğlu’nun vurulması  olayıyla ilgili polis tarafından yürütülen geniş çaplı soruşturma neticesinde olayda zanlı olarak görülen R.B. (E-26) ve  M.Y. (E-34)  tutuklandı. Zanlılar bugün mahkemeye çıkarılacak.

Olayda kullanılan araç ise Yeşilyurt Futbol Sahası civarında terk edilmiş vaziyette bulundu.

Sorakın: Yarım saat önce kahve içtik, bu nasıl olur?

Muzaffer Haloğlu, dün sabah olay yaşanmadan yarım saat önce, köylüsü Erol Sorakın’la evinin önünde sabah kahvesi içti.

Erol Sorakın, hayvanlarına bakmak için Haloğlu’nun evinden ayrıldı ve mezbahaya gitti.

Sekiz el ateş edilmesine rağmen silah sesi duymadığını ifade eden Sorakın, mandıradan dönüşünde Muzaffer Haloğlu’nun evinin önünde kalabalığı görünce, neler oluyor diye eve yaklaştığını belirtti. O sırada, Muzaffer Haloğlu’nu kanlar içinde gördüğünü ve şok olduğunu anlatan Sorakın, köy sakinlerinden birinin Haloğlu’nu aracına koyarak, hastaneye götürdüğünü ancak yolda yaralıyı, ambulansın devraldığını ifade etti.

Sorakın, “Yarım saat önce kahve içtik. Bu nasıl olur? Silah sesi de duymadım” dedi.

Saldırganlar evin önünde keşif yaptı

Erol Sorakın, Muzaffer Haloğlu’yla kahve içtikleri sırada Tipo marka, gri renk bir aracın evin önüne kadar geldiğini, daha sonra arabayla geriye doğru hareket ederek, bölgeden uzaklaştıklarını gördüklerini belirtti.

Söz konusu kişilerin yanlış yola saptıklarını düşündüklerini, bu yüzden üzerinde durmadıklarını ifade eden Sorakın, sohbete devam ettiklerini söyledi. Sorakın, söz konusu arabayı daha önce bölgede görmediğini ifade etti.

Bugün İngiltere’ye gidecekti

Erol Sorakın, Muzaffer Haloğlu’nun sabah kahve içerken kendisine bugün İngiltere’ye eşine açtığı davada bulunmak için gideceğini söylediğini belirtti.

Sorakın, Haloğlu’nun eski eşinin çocuklarını kaçırdığını iddia ettiğini, bu nedenle İngiltere’de eski eşi aleyhine dava açtığını anlattığını söyledi.

Sorakın, Haloğlu’nun çocuklarının yerinin İngiltere değil, Kıbrıs olduğunu kendisine anlattığını polise aktardı.

Kardeşi olay yerine geldi

Olayı duyan bölge halkı, Muzaffer Haloğlu’nun evinin bulunduğu bölgeye akın etti.

Abdullah Haloğlu, kardeşi Muzaffer Haloğlu’nun vurulduğunu öğrenir öğrenmez bölgeye gitti. Kardeşini en son gören Erol Sorakın’ın anlattıklarını dinleyen Abdullah Haloğlu, yaşadıkları olay karşısında çok üzgündü.

Güncelleme Tarihi: 18 Mayıs 2017, 08:33
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110