banner6

Şimdilik 3 bin TL'ye serbest!

banner37

Gazimağusa’daki zifiri karanlık yolun sağından soluna geçmeye çalışan Erdal Erçin’e, aracıyla çarparak ölümüne neden olan 20 yaşındaki İsmail Şah aleyhine yürütülen polis soruşturması tamamlandı.

Şimdilik 3 bin TL'ye serbest!
banner151 banner143

Sedef BOŞNAK

Gazimağusa’daki zifiri karanlık yolda, Kork Market yakınlarında, yolun sağından soluna geçmeye çalışan Erdal Erçin’e aracıyla çarparak ölümüne neden olan İsmail Şah aleyhine yürütülen polis soruşturması tamamlandı.

20 yaşındaki genç zanlı İsmail Şah, “Ölüme sebebiyet erme”, “Dikkatsiz sürüş” ve “Tehlikeli sürüş” suçlarından ileride yargılanmak üzere 3 bin TL nakdi teminat karşılığında serbest bırakıldı.

Dünkü teminat duruşmasında, İddia Makamı Başsavcılık adına davayı yürüten Savcı Yardımcısı Hasan Boşnak, Gazimağusa Polis Müdürlüğü'ne bağlı Trafik Şubesi'nde görev yapan ve meselenin tahkikatını yürüten polis çavuşu Arif Tolgan’ı yeminli şahadete çağırdı.

Tanık çavuş Arif Tolgan, zanlının, 29 Temmuz 2017’de, saat 21:00 sıralarında, Gazimağusa’da, yönetimindeki FL 128 plakalı salon araç ile Gazimağusa istikametinden, İskele istikametine doğru dikkatsiz ve tehlikeli bir şekilde seyrettiği sırada, Koruk Market önlerine geldiği zaman, o esnada yolun sağından soluna yaya olarak geçmeye çalışan Erdal Erçin’e aracının sağ ön kısmıyla çarptığını söyledi.

Arif Tolgan, kaza sonucu ağır yaralanan Erdal Erçin’in, kaldırıldığı Gazimağusa Devlet Hastanesi’nde yapılan ilk yardım tedavisinin ardından sevk edildiği Lefkoşa Dr. Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesi’nin yoğun bakım ünitesinde yaşam savaşını kaybettiğini dile getirdi.

Tolgan, ölümlü kazanın, zanlının, dikkatsizliği ve tedbirsizliği neticesinde meydana geldiğine vurgu yaparak, mahkemeden, olayı anlatma yönünde polise gönüllü ifade veren zanlıyı, uygun bir teminata bağlamasını talep etti.

Yargıç Gülay Süleymanoğlu, KKTC dışına çıkmaktan men ettiği zanlıyı, bu maksatla tüm pasaport ve seyahat belgelerine el koyarak, davaları görüşüleceği tarihte mahkemede hazır olmasını sağlamak amacıyla 3 bin TL nakdi teminata bağladı.

Yargıç ayrıca, zanlı lehine KKTC vatandaşı 2 kefilin de 50’şer bin TL’lik kefalet senedi imza etmesini istedi.

 

 

Güncelleme Tarihi: 03 Ağustos 2017, 09:07
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110

banner104