banner6

Şimşek cezaevine gitti, Aşut teminatla serbest kaldı

banner37

İskele’de, tasarruflarında 1 kilo Hintkeneviri bulunan İbrahim Şimşek ile Mustafa Aşut ileride yargılanmak üzere teminata bağlandı

Şimşek cezaevine gitti, Aşut teminatla serbest kaldı
banner150

banner150 banner150

Özel Haber - Ayşe BULUT

   İskele’de Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü (NKÖM) ekipleri tarafından gerçekleştirilen Kıyı Operasyonu’nda, 1 kilo Hintkeneviri ile yakalanan İbrahim Şimşek yargılanıncaya kadar cezaevine gönderildi, Mustafa Aşut ise diğer şartların yanında 5 bin TL nakdi teminatla serbest bırakıldı.

   İskele Kaza Mahkemesi’nde görüşülen dünkü teminat duruşmasında yeminli şahadet vererek olguları aktaran polis memuru Hüseyin Özlüsoy, soruşturmanın devam ettiğini ancak bu aşamadan sonrasına zanlıların etki edemeyeceğini belirtti.

   Hüseyin Özlüsoy, 23 Mayıs’ta alınan bilgide, her iki zanlının tasarrufunda uyuşturucu madde olduğu ve kullanımlarında bulunan araç ile İskele boğaz bölgesinde olduklarının öğrenildiğini kaydetti.

   Özlüsoy, aynı gün iki zanlının da İskele Boğaz bölgesinde park yeri içerisinde tespit edildiğini ve araç içerisinde yapılan aramada, arka koltukta beyaz renk poşette, iki ayrı naylon poşet içerisinde iç içe geçmiş, yaklaşık bir kilogram Hintkeneviri türü uyuşturucu olduğuna inanılan maddenin bulunarak emare alındığını anlattı.

   Her iki zanlının da suçüstü tutuklandıklarını belirten Özlüsoy, aynı gün zanlı 1’in meseleyle ilgili gönüllü ifade verdiğini kaydetti.

   Özlüsoy, zanlıların işlediği suçların ciddiyetine dikkat çekerek yargılanmalarının ardından hapislik cezası almalarının kuvvetle muhtemel olduğunun altını çizdi ve “Her ne kadar KKTC vatandaşı olsalar da yargılanmadan kaçma ihtimalleri mevcuttur” diyerek yargılanıncaya kadar 2 ayı geçmemek kaydıyla cezaevine gönderilmelerini talep etti.

   Zanlı 1’in avukatı cezaevi talebine itiraz etmedi ancak 2 aylık süreye itiraz etti. Zanlı 2’nin avukatı ise cezaevi talebine itiraz ederek kefil olabilecek 4 kişiyi tanık olarak dinletti.

   Huzurundaki olguları, şahadetleri ve beyanları değerlendiren Yargıç Şevket Gazi, zanlı 1’in 45 günü geçmeyen bir süreliğine cezaevine gönderilmesine, zanlı 2’nin de 5 bin TL nakdi teminat yatırmasına, KKTC vatandaşı muteber 2 kefilin 250’şer bin TL’lik kefalet senedi imzalamasına ve zanlının haftada 1 gün en yakın polis karakoluna ispat-ı vücutta bulunası koşuluyla yargılanıncaya kadar serbest bırakılmasına karar verdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner158

banner34

banner75

banner88

banner104