Sinek teli takmaya gittiler, evden 5 bin TL kayboldu

banner37

Sineklik teli takmak için gittikleri evde, müştekinin yatak odasındaki şifonyer çekmecesinde bulunan beş bin TL nakit parayı sirkat ettikleri gerekçesiyle tutuklanan üç kişi, dün sabah Girne Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı

banner87
Sinek teli takmaya gittiler, evden 5 bin TL kayboldu
banner90
banner99

Meyil AVCAN

Girne’de Beylerbeyi bölgesinde bulunan bir eve sinek teli takmak için giden zanlılar Abdurrahman Yürek, Hasan Demir ve Hasan Kaplan, müştekinin yatak odasındaki şifonyerde bulunan beş bin TL nakit parayı sirkat ettikleri gerekçesiyle tutuklandı.

Dün sabah mahkemeye çıkarılan zanlılar aleyhinde, ilk etapta 3 günlük tutukluluk emri temin edildi.

Girne Kaza Mahkemesi’nde Yargıç Seran Bensen’in huzurunda görüşülen tutukluluk duruşmasında, Girne Polis Müdürlüğü’ne bağlı Adli Şube’de görevli polis memuru Mustafa Özmüezzin, tanık olarak dinlendi.

Mahkemede yeminli şahadet veren polis memuru Özmüezzin, olayın detaylarını mahkemeye aktardı.

“Önce çaldığını sonra

yalan ifade verdiğini söyledi”

Özmüezzin, 11 ve 18 Temmuz tarihleri arasında Girne’de Beylerbeyi bölgesinde kalmakta olan müştekinin yatak odasındaki şifonyer çekmecesi içerisinde muhafaza etmekte olduğu 5 bin TL nakit paranın kimliği meçhul şahıslar tarafından sirkat edildiğini ifade etti.

Meseleyle ilgili olarak yapılan soruşturmada, bahse konu eve 11 Temmuz tarihinde sineklik teli takmak için giden Abdurrahman Yürek, Hasan Kaplan ve Hasan Demir’in şüpheli olarak görülmeleri üzerine derdest emri gereği tutuklandıklarını aktaran Özmüezzin, müştekinin 11 ile 17 Temmuz tarihlerinde yurt dışında olduğunu ve geri döndüğü zaman, parasının çalınmış olduğunu tespit ettiğini söyledi.

Özmüezzin, olayın polise 31 Temmuz tarihinde intikal ettiğini ve akabinde zanlıların önceki gün tespit edilerek, derdest emri gereği tutuklandıklarını belirterek, müştekinin evde kızı ve damadıyla birlikte kaldıklarını, ancak müşteki dışındaki şahısların evde sadece hafta sonları kaldığını ifade etti.

Kızı ve damadından yapılan soruşturma neticesinde, o tarihlerde eve davaya konu 3 zanlıdan başka kimsenin gitmediğinin öğrenildiğini kaydeden polis, zanlılar Yürek ve Demir’in olayla ilgili bilgileri olmadığını belirtirken, zanlı Kaplan’ın parayı çekmeceden sirkat ettiğini ve kendi ihtiyaçları için harcadığı beyanında bulunduğunu söyledi.

Ardından, parayı nerelere harcadığına dair teyit ve tekzip yapılacağının kendisine bildirildiği zaman ise bu suçu işlemediğini, parayı kendisinin çalmadığını ve yalan söylediği beyanında bulunduğunu belirten Özmüezzin, zanlıların Alayköy’deki evlerinde mahkeme emrince yapılan aramada, aranmakta olan 5 bin TL nakit paranın bulunamadığını ifade etti.

Özmüezzin, yine meselede zanlı Yürek’in giymekte olduğu ayakkabıların, Girne’de meydana gelen birçok faili meçhul “Ev Açma” ve “Sirkat” meselelerinde tespit edilen ayakkabı izleriyle benzerlik göstermesi nedeniyle, ayakkabıların incelenmek üzere emare alındığını söyledi.

Ayakkabılarla ilgili gerekli incelemelerin henüz yapılamadığını, alınması gereken ifadeler olduğunu ve zanlıların serbest kalmaları durumunda tahkikata etki etmelerinin muhtemel olduğunu kaydeden polis, zanlıların poliste 3 gün tutuklu kalmaları talebinde bulundu.

Yargıç Seran Bensen, huzurundaki şahadeti değerlendirerek, zanlıların ilk etapta poliste 3 gün tutuklu kalmalarına emir verdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107

banner75

banner108