Sınır dışı edilene kadar akıl hastanesinde kalacak

banner37

Karaoğlanoğlu’ndaki bir siteye girerek ortalığı kırıp döken ve iki kişiyi bıçakla yaralayan Moayad Ajuandi’nin cezai ehliyetinin olmadığı ortaya çıktı

banner87
Sınır dışı edilene kadar akıl hastanesinde kalacak
banner90
banner8

Karaoğlanoğlu’ndaki bir siteye girerek, sebepsiz yere bazı evlere ve araçlara zarar verip, iki kişiyi bıçakla yaralayan Moayad Ajuandi’nin cezai ehliyetinin olmadığı ortaya çıktı. Mahkeme, ihraç işlemleri başlatılan Ajuandi’nin Barış Ruh ve Sinir  Hastalıkları Hastanesi’nde tutulmasına emir verdi.

Moayad Ajuandi, dün teminata bağlanılmak üzere Girne Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı.

Girne Adli Şube’de görevli polis memuru Mert Gültuna mahkemede yeminli şahadet vererek, zanlının 6 Kasım 2019 tarihinde, saat 02.00 sıralarında Karaoğlanoğlu’nda, Tunalar Sokak üzerinde bulunan Elay Center isimli sitede, henüz tespit edilemeyen bir nedenden dolayı aynı site içerisindeki 5 numaralı daireye ait pencere camı ile 11 numaralı daireye ait kapının camını vurup kırarak hasara uğrattıktan sonra, tasarrufunda bulunan bıçak ile aynı sitede sakin Ecem Kocadeveci’yi sol el serçe parmağından, Doğuş Yılmaz’ı sol omuz kısmından yaraladığını ve apartmanın giriş katındaki otopark alanı içerisinde bulunan Aşkın Edip Gülen’e ait aracın kaportasına ve cam sileceklerine hasar verdiğini söyledi.

Polis memuru, zanlının olaydan sonra tutuklandığını, Barış Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi’nde kontrolden geçirildiğini söyledi.

Yapılan sağlık kontrolü sonucu sanığın cezai ehliyetinin olmadığının belirlediğini ifade eden polis, zanlı hakkında ihraç işlemleri de başlatıldığını belirterek, uygun bir teminat talep etti.

Yargıç Meltem Dündar, zanlının 7 gün süreyle Barış Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi’nde kalmasına emir verdi.

(KAMALI HABER)

Güncelleme Tarihi: 23 Kasım 2019, 09:27
YORUM EKLE
YORUMLAR
musa bobur
musa bobur - 8 ay Önce

Allah rahmet eylesin

SIRADAKİ HABER

banner75