Sınır tanımaz zanlı tutuklandı

banner37

Mohmad Alshalal, Ercan Havalimanı’ndan KKTC’ye giriş yaptı, yasal olmayan yolla Güney Kıbrıs’a geçti, askeri bölgeyi ihlal ederek yeniden KKTC’ye döndü, Lefkoşa Surlariçi’nde yakalandı

Sınır tanımaz zanlı tutuklandı
banner90
banner8

Emine UYSAL ÇALUDA

Ercan Havalimanı’ndan KKTC’ye giriş yapıp, yasal olmayan yolla Güney Kıbrıs’a geçiş yapan ve yine askeri bölgeyi ihlal ederek KKTC’ye geçiş yapan zanlı Mohmad Alshalal, Surlariçi’nde tutuklandı.

“Birinci derecede askeri yasak bölgeyi ihlal etmek” suçlamasıyla tutuklanan zanlı, dün mahkemeye çıkarıldı.

Lefkoşa Kaza Mahkemesi’nde Yargıç Temay Sağer’in huzurunda görüşülen davada KKTC Başsavcılığı adına savcı Behrat Mavioğlu, tanık olarak Lefkoşa Polis Müdürlüğü’ne bağlı Adli Şube’de görev yapan polis memuru Aytan Özoğlu’nu dinletti.

Mahkemede mesele ile ilgili olarak yeminli şahadet veren Özoğlu, zanlı Mohmad Alshalal’ın 27 Mart 2019 tarihinde Ercan Havalimanı’ndan KKTC’ye giriş yapıp, Lefkoşa’da tespit edilemeyen bir bölgeden askeri yasak bölgeyi ihlal edip Güney Kıbrıs Rum Yönetimi’ne geçiş yaptığını kaydetti.

Polis memuru Aytan Özoğlu, zanlının 1 Mart 2020 tarihinde yine Lefkoşa’da tespit edilemeyen bir bölgeden KKTC’ye giriş yaptığını ve 3 Mart 2020 tarihinde Lefkoşa’da Surlariçi’nde polisin rutin kontrolleri sırasında tespit edilerek, tutuklandığına vurgu yaptı.

Özoğlu, zanlının gönüllü ifade verdiğini ancak tahkikatın çok yönlü devam ettiğini belirtip, zanlının bir gün tutuklu kalmasını talep etti. Yargıç Temay Sağer, tahkikatın salimen yürütülebilmesi için zanlının bir gün tutuklu kalmasına emir verdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75