banner6

Sinirlendi, güvenlik görevlisinin burnunu kırdı !

banner37

Lefkoşa’da faaliyet gösteren Freedom Gece Kulübü’nün güvenlik görevlisini darp ederek vahim zarar vermek suçundan tutuklanan Tolga Belet, dün mahkemeye çıkarılarak teminata bağlandı

Sinirlendi, güvenlik görevlisinin burnunu kırdı !
banner99

Mustafa ÖZYAĞCI

Lefkoşa’da faaliyet gösteren Freedom Gece Kulübü’nün güvenlik görevlisini darp ederek burnunu kıran ve vahim zarar vermek suçundan tutuklanan Tolga Belet, dün mahkemeye çıkarılarak teminata bağlandı.

Olayın, güvenlik görevlisi ile zanlı Tolga Belet’in kardeşinin daha önce aynı işyerinde tartışmasından kaynaklandığı belirtildi.

Tolga Belet’in olay üzerine geçtiğimiz cuma günü söz konusu gece kulübüne gidip, elleri ve ayaklarıyla güvenlik görevlisi Ahmet Manga’nın yüzüne ve vücudunun muhtelif yerlerine vurarak ciddi şekilde yaraladığı ifade edildi.

Belet, teminatla serbest

Lefkoşa Kaza Mahkemesi’nde görüşülen davada, KKTC Başsavcılığı adına Savcı Behrat Mavioğlu, tanık olarak polis memuru Ömer Daşgın’ı dinletti.

Mahkemede yeminli şahadet veren Daşgın, bir hafta önce, Lefkoşa’da faaliyet gösteren Freedom Gece Kulübü’nde, zanlı Tolga Belet’in kardeşinin, güvenlik görevlisi Ahmet Manga ile tartıştığını söyledi.

Olayın duyulmasının ardından Tolga Beletin, 29 Eylül’de, saat 22.30 raddelerinde, gece kulübüne giderek, Manga ile önce tartıştığını, daha sonra hırsını alamayarak, elleri ve ayaklarıyla Manga’nın yüzüne ve vücudunun muhtelif yerlerin vurup darp ederek, burun kemiğinin kırılmasına neden olduğunu anlattı.

Polis memuru Daşgın, olay sonrasında Manga’nın aldığı darbeler yüzünden vahim zarar gördüğünü belirtti. Daşgın, tahkikatın tamamlandığını, zanlının uygun görülen bir teminat bağlanmasını talep etti.

Savcı Behrat Mavioğlu, polis memuru Ömer Daşgın’ın talebine itiraz etmedi.

Kıdemli Yargıç Tacan Reynar,  zanlının yargılanıncaya değin yurtdışına çıkışını yasaklayarak, seyahat belgelerini polise teslim etmesi, bir kişinin lehinde 50 bin TL’lik kefalet senedi imzalaması ve haftada bir gün polise ispat-ı vücutta bulunması koşuluyla tutuksuz yargılanmasına emir verdi.

Güncelleme Tarihi: 03 Ekim 2017, 08:35
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner104