Sirkat edilen miktar artabilir

banner37

Gazimağusa’da müstahdemi olduğu Önder Alışveriş Merkezi’nden 9 bin 433 lira 22 kuruşu sirkat ettiği tespit edilen genç kızın tutukluluk süresi 8 gün daha uzatıldı

Sirkat edilen miktar artabilir
banner90
banner99

ARAÇTAN PARALAR VE ALTINLAR ÇIKTI… Mahkemede şahadet veren polis, zanlının aracında, kapı kolunda 700 TL, çanta içerisindeki gözlük kılıfında; 1 adet 50 sterlin, 280 dolar, 3 çeyrek, 2 yarım altın, araçtaki kumbarada; bin 205 TL kağıt para, 43 lira 50 kuruş ile 2 Euro madeni para, cüzdanında ise 165 TL ve yarım altından oluşan bilekliğe soruşturma maksatlı el koyduğunu ifade etti

Sedef BOŞNAK

   Gazimağusa’da, 2 yıldır kasiyer olarak çalıştığı Önder Alışveriş Merkezi isimli işyerinden, üç gün içinde 989 TL para sirkat ettiği gerekçesiyle tutuklanan 20 yaşındaki Zeynep Alpaslan aleyhine yürütülen polis soruşturması devam ediyor.
   Meseleyle ilgili tutuklanan Zeynep Alpaslan, dün, ek tutukluluk talebiyle mahkemeye çıkartıldı ve aleyhine tahkikat maksatlı 8 gün daha tutukluluk emri temin edildi.
   Polis, ilk incelemelerine göre, sirkat edilen miktarın 9 bin 433 lira 22 kuruş olduğunu belirlerken, bu rakamın artma ihtimalinden söz etti.

 

Araştırma bitmedi
   Dünkü tutukluluk duruşmasında, iddia makamı Başsavcılık adına davayı yürüten Savcı Yardımcısı Fırat Kızıltunçlar, meseleyle ilgili gelişmeleri aktarması için Gazimağusa Polis Müdürlüğü’ne bağlı Adli Şube Amirliği’nde görev yapan polis memuru Hüseyin Özdesoy’u tanık kürsüsüne çağırdı.
   Tanık polis Hüseyin Özdesoy, konu işyerinin şube müdürünün şikayeti üzerine başlattığı soruşturma sonucu, kasiyer olan zanlının, müstahdemi olduğu işyerinden toplam 9 bin 433 lira 22 kuruş sirkat ettiğini tespit ettiğini söyledi.

banner134
   Hüseyin Özdesoy, zanlının, konu paraları, satışı yapılan malların fiş üzerinde iade olarak gösterip, sirkat ettiği paraların açık olarak anlaşılmaması için fiş ve ekstrelerle uyum sağlayarak muhasebede tespit ettiğini belirterek,
annesine ait olduklarını belirttiği zanlının aracında bulduğu emarelerden söz etti.
   Özdesoy, konu araçta yapılan aramada, aracın kapı kolunda 700 TL, çanta içerisindeki gözlük kılıfında; 1 adet 50 sterlin, 280 dolar, 3 çeyrek, 2 yarım altın, araçtaki kumbarada; bin 205 TL kağıt para, 43 lira 50 kuruş ile 2 Euro madeni para, cüzdanında ise 165 TL ve yarım altından oluşan bilekliğe soruşturma maksatlı el koyduğunu ifade etti.
   Zanlının gönüllü ifade vererek konu suçu 6 aydır işlediğini itiraf ettiğini kaydeden tanık polis, sirkat edilen miktarın artabileceğine işaret etti ve temin ettiği 1 aylık kamera görüntülerinin halen incelendiğini anlattı.

Polis, mahkemeden tahkikatını salimen tamamlayabilmek için süre istedi.
   Huzurundaki şahadeti değerlendiren Gazimağusa Kaza Mahkemesi’nde Ceza Davaları Kıdemli Yargıç Çiğdem Güzeler, serbest kalması halinde tahkikata etki etme olasılığı bulunan zanlının tutukluluk süresini 8 gün daha uzattı.

 

YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner75