banner6

Şirketin parasını çaldı evinin borcunu ödedi

banner37

Bir ilaç şirketinde müdür olarak çalışan A.K.H, şirkete ait 1 milyon 700 bin TL’yi aşkın parayı sirkat ettiği gerekçesiyle tutuklandı

Şirketin parasını çaldı  evinin borcunu ödedi
banner150 banner150 banner151

Emine UYSAL ÇALUDA

Tane İlaç Enterprises Ltd. isimli işyerinde müdür olarak çalışan A.K.H., üç yıllık süreçte şirkete ait 1 milyon 700 bin TL’yi aşkın parayı sirkat ettiği gerekçesiyle tutuklandı.

Polise itiraf içerikli gönüllü ifade veren şirket müdürü A.K.H., şirkete ait parayla ikamet ettiği eve kısmi ödeme yaptığını anlattı.

Zanlı A.K.H., hücrelerdeki bir tutuklunun Koronavirüs testinin pozitif çıkması nedeniyle temaslı takibe alındı ve tutukluluk talebi gıyabında yapıldı.

Lefkoşa Kaza Mahkemesi’nde Yargıç Mine Ozankaya’nın huzurunda görüşülen dünkü tutukluluk duruşmasında Savcı Senem Palabıyık’ın tanığı olarak yeminli şahadet veren polis memuru Öjen Açıkada’yı dinletti.
Mahkemede yeminli şahadet veren Açıkada, zanlı A.K.H.’nin 2017-2019 yılları arasında Lefkoşa'da şirket müdürü olarak müstahdemi olduğu Tane İlaç Enterprises Ltd isimli işyerine, eczanelerden toplanan ilaç satışına müteakip tam olmamakla birlikte yapılan hesaplamalara karşın ödenen 650 bin TL'yi tasarrufuna alıp ihtiyaçlarına harcadığının tespit edildiğini kaydetti.

Şirket adına olan 1 milyon TL’yi aşkın çeki bozdurup ev borcuna yatırdı

Polis memuru Öjen Açıkada, zanlı A.K.H’nin Devlet Ecza Deposu’na tedarik ettikleri ilaçlara müteakip Maliye Bakanlığı tarafından ödenen Merkez Bankası’na ait 1,050,908.38 TL meblağlı çeki de sirkat ettiğine dikkat çekti.

Açıkada, zanlının, konu çekin karşılığıyla ikamet ettiği eve, kısmi ödeme yaptığına vurgu yaptı. Açıkada, zanlının 3 Ocak’ta derdest emri gereği tutuklandığını ve aleyhinde başlatılan tahkikatın devam ettiğini anlattı.

Açıkada, zanlının gönüllü ifade verdiğini ve gönüllü ifadenin teyit ve tekzibinin yapılması gerektiğini söyleyip, zanlının serbest kalması halinde tahkikatın salimen yürütülmesi için poliste üç gün daha tutuklu kalmasını talep etti.

Yargıç Mine Ozankaya, tahkikatın salimen yürütülebilmesi için zanlının üç gün tutuklu kalmasına emir verdi.
 

Güncelleme Tarihi: 05 Ocak 2022, 14:40
banner343
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110