banner6

Şişede durduğu gibi durmadı!

banner37

Girne Kordonboyu bölgesinde geçtiğimiz akşam, aşırı alkollü bir şekilde taşkınlık yaratan Orhan Ender Sönmez, hıncını bir taksiden aldı

Şişede durduğu gibi durmadı!
banner90
banner99

Ahmet VAMIK

Girne Kordonboyu bölgesinde geçtiğimiz akşam aşırı alkollü bir şekilde taşkınlık yaratan Orhan Ender Sönmez, hıncını bir taksiden çıkardı. Park halindeki taksiye tekme atarak aracın lambasını kıran Sönmez, tutuklanarak mahkemeye çıkarıldı. Zanlı Orhan Ender Sönmez, teminata bağlanarak serbest bırakıldı.

Girne Kaza Mahkemesi Yargıcı Hazan Aksun’un huzurunda görüşülen duruşmada, KKTC Başsavcılığı adına Savcı Mustafa Atakara, Girne Polis Müdürlüğü’ne bağlı Adli Şube’de görev yapan polis memuru Fatih Gezer’i tanık olarak dinletti.

Zanlı Orhan Ender Sönmez’in “Kasti hasar”, “Sarhoşluk” ve “Rahatsızlık” suçlarından methaldar olduğunu belirten Fatih Gezer, zanlının 10 Eylül günü saat 23.00 sıralarında 124 promil alkol etkisi altındayken Girne Kordonboyu bölgesinde sarhoş vaziyette bağırıp çağırarak rahatsızlık yarattığını daha sonra ise Liman Taksi isimli taksi durağında park halinde bulunan bir araca tekme atarak aracın lambasını kırdığını ifade etti.

Olay sonrası tutuklanan Sönmez’in KKTC’de 8 aydır çalışma izinli olarak bulunduğunu belirten Gezer, zanlı ile ilgili yürütülen tahkikatın tamamlandığını söyleyerek mahkemenin uygun göreceği bir teminata bağlanmasını talep etti.

Yargıç Hazan Aksun, zanlı Orhan Ender Sönmez’in yurtdışına çıkışının yasaklanıp, tüm kimlik ve seyahat belgelerine el konulmasına, KKTC vatandaşı bir kişinin lehine 10 bin TL’lik kefalet senedi imzalaması ve 2 bin TL’lik nakdi teminat karşılığında serbest kalmasına emir verdi. 

Güncelleme Tarihi: 12 Eylül 2017, 07:55
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner104