Sizde zaman aşımı yok mu?

banner37

Sahte kimlik suçundan tutuklanan ve 12 yıl önce nakit para ve cep telefonu sirkati suçları da ortaya çıkan Ahmet Sancak 6 ay hapse mahkum edildi. Sancak’ın eski suçları ortaya çıkınca polise sorduğu soru dikkat çekti:

Sizde zaman aşımı yok mu?

Meyil AVCAN

Ülkede işlediği nakit para ve cep telefonu hırsızlığı suçları nedeniyle yurt dışına kaçan ve geçtiğimiz yıl Değirmenlik’te sahte kimlikle dolaşırken yakalanan Ahmet Sancak, Girne Ağır Ceza Mahkemesi tarafından 6 ay hapse mahkum edildi. Sancak’ın sahte kimlikle yakalandıktan sonra işlediği hırsızlık suçlarıyla ilgili poliste kendisine dava okunmasına şaşırarak “Sizde zaman aşımı yok mu?” diye sorduğu ortaya çıktı.

Ahmet Sancak’ın aleyhindeki dava ile ilgili Girne Ağır Ceza Mahkemesi’nin aldığı kararı Yargıç Şerife Katip Kır okudu.

Yargıç Kır, sanık Ahmet Sancak’ın 2018 yılında Değirmenlik bölgesinde başkasının adına düzenlenen kimlikle yakalandığını belirterek, sanığın ifadesinde abisine ait kimlik ile ülkeye giriş çıkış yaptığını itiraf ettiğini kaydetti.

Poliste yapılan sorgusunun ardından, sanığın 12 yıl önce Girne’de bir işyerinde Casio marka kasayı “Kasti Hasar Vermek” suretiyle açarak içerisinde bulunan parayı sirkat ettiği gerekçesiyle arandığının tespit edildiğine bulgu yapan Kır, sanık Sancak’ın yine, Girne’de bir şahsa ait telefon dükkânından hırsızlık yaptığını, daha sonra ülkeden ayrıldığını aktardı.

Kır, yıllar sonra yakalanan sanığın sirkat suçuna ilişkin yasal ihtara “Sizde zaman aşımı yok mu?” şeklinde cevap verdiğini kaydederek, sanığın şu anda 29 yaşında olup, sabıkasız olduğunu belirtti.

Söz konusu suçların toplum içerisinde tedirginlik ve huzursuzluk yaratan suçlar olduğunu, ceza takdir edilirken caydırıcı ceza verilmesi gerektiğini belirten Kır, sanık Ahmet Sancak’ın yargılandığı davalarından oy birliğiyle suçlu bulunup, 6 ay hapislik cezasına çarptırıldığını açıkladı.

 

Güncelleme Tarihi: 19 Nisan 2019, 10:38
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER