banner6

Şizofreni hastası olduğunu iddia ediyor

banner37

Ayrıldığı imam nikâhlı eski eşi Gamze Pehlivan’ı 39 kez bıçaklayan ve üzerine benzin döküp ateşe vererek öldüren Suat Aşır, avukatı aracılığı ile mahkemeye akıl sağlığının yerinde olmadığını beyan etti.

Şizofreni hastası olduğunu iddia ediyor
banner151

Emine UYSAL

Ayrıldığı imam nikahlı eski eşi Gamze Pehlivan’ı 12’si tek başına öldürücü, 3’ü de kesi olmak üzere toplam 39 kez bıçaklayan ve ağır yaralı halde olan kadının üzerine benzin döküp ateşe veren Suat Aşır, ‘taammüden adam öldürme’ suçundan yargılanmak üzere dün ilk kez Lefkoşa Ağır Ceza Mahkemesi’nin huzuruna çıkarıldı. Aşır, dünkü celsede, avukatı aracılığı ile ‘şizofreni hastası’ olduğunu beyan etti.

Mahkeme, sanığın sağlık durumuyla iddiasının araştırılması ve doktor kontrolünden geçirilmesi için davayı ileri bir tarihe erteledi.

Lefkoşa Ağır Ceza Mahkemesi Başkanı Melek Esendağlı, Kıdemli Yargıç Alev Ulunay Hüdaverdi ve Yargıç Murat Soytaç’ın huzurunda görüşülen davada KKTC Başsavcılığı adına Savcı Atilla Enver Etkin ve sanığın avukatı hazır bulundu.

Suat Aşır’ın aleyhine, “Taammüden adam öldürme”, “Kanunsuz bıçak taşıma”, “Şiddet tehdidi”, “Zorla adam kaçırma” suçlamaları getirildi.

Olay nasıl olmuştu?

Turist statüsündeki, Ankara doğumlu olup İzmir’de yaşayan zanlı Suat Aşır, 20 Nisan’da saat 13.55’te

Haspolat’ta UKÜ İşletme Binası önünde hediyelik süs eşyası satan Gamze Pehlivan’ın vücudunun çeşitli yerlerine ağız uzunluğu 30 santim toplam uzunluğu 41 santim olan siyah saplı bıçağı 36 defa sokup, bir buçuk litre pet şişe içindeki benzini kadının üzerine döküp ateşe vererek, ölümüne neden olmuştu.

Polis, Suat Aşır’ın olay mahallinden koşarak ayrıldığını ve Lefkoşa-Gazimağusa anayoluna çıkıp yol kenarında park halindeki Rapa LTD’e ait Fehmi Ummak’ın yönetimindeki araca binip, bıçağı Ummak’a göstererek, oradan ayrılmasını sağladığını ve Lefkoşa’da Şehit Hüseyin Ruso Caddesi’nde inip, bıçağı da indiği yere bıraktığını belirlemişti.

Gamze Pehlivan’a Adli Tıp Uzmanı İdris Deniz tarafından yapılan otopside, üçü vücudunun bir tarafından girip, diğer tarafından çıkan, üçü bıçak kesiği, 12’si tek başına öldürücü toplam 39 bıçak yarası belirlenmişti.

Yüz, omuz ve sırt bölgesinde de ikinci derece yanık oluşan Pehlivan’ın, zanlı tarafından henüz hayattayken yakıldığı belirlenmişti.

Lefkoşa Polis Müdürlüğü Adli Şube ekibi, korkunç cinayetle ilgili sanığın aleyhine çok önemli delillere ulaşmıştı.

Polis, zanlının Gamze Pehlivan’ın üzerine döktüğü benzinin yanı sıra, cinayet aleti olan bıçağı olaydan iki gün önce satın aldığını ve kadını bu süreçte takip ettiğine dair çok önemli delillere ulaşmıştı.

Güncelleme Tarihi: 24 Kasım 2017, 09:25
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner110

banner104