banner6

Şoföre tepki!

banner37

Değirmenlik dağ yolunda üç kişinin ölümüne, 7 kişinin de ağır şekilde yaralanmasına neden olmakla suçlanan TIR Şoförü Safa Güngör, dün mahkemeye çıkarıldı ve hakkında üç günlük tutukluluk emri alındı.

Şoföre tepki!
banner150 banner150 banner151

Emine UYSAL

Ülke genelinde büyük üzüntüye ve toplumsal tepkiye neden olan, üç kişinin öldüğü, 7 kişinin de yaralandığı trafik kazasının yankıları devam ederken, kazaya sebebiyet verdiği belirtilen TIR şoförü Safa Güngör, dün ikinci kez polisin aldığı geniş güvenlik önlemleri altında mahkemeye çıkarıldı.

Kazada feci şekilde yaşamını yitiren Denktaş Mutluel’in bir akrabası mahkeme koridorunda, “Bizi yaktın Allah da seni yaksın” diyerek, gözyaşlarına boğuldu.

Kanında alkol ve uyuşturucu olup olmadığı araştırılıyor

TIR Şoförü Safa Güngör’ün, kanında alkol veya uyuşturucu madde olup olmadığına ilişkin kan örneği alındığı öğrenildi.  Sonuçların henüz çıkmadığı belirtildi.

“Tedbirsizlik ve dikkatsizlik sonucu başkasının ölümüne neden olma" suçlamasıyla tutuklanan zanlı Safa Güngör, dün Lefkoşa Kaza Mahkemesi'ne çıkarıldı.

Kıdemli Yargıç Tacan Reynar'ın huzurunda görüşülen davada KKTC Başsavcılığı adına savcı Atilla Enver Etkin, tanık olarak Lefkoşa Trafik Şubesi'nde görev yapan Müfettiş Muavini Burak Güney'i dinletti.

Mahkemede yeminli şahadet veren Güney, zanlı Safa Güngör'ün ölümle neticelenen trafik kazası suçundan sorumlu olduğunu belirtti.

Müfettiş Muavini Burak Güney, zanlının, 29 Kasım'da saat 07.05'te yönetimindeki NJ 338 plakalı birleştirilmiş TIR ile Değirmenlik - Girne anayolunun 8-9 kilometrelerinde Girne istikametine doğru seyrederken, yolun solunu tutmadan, dikkatsizce yolun sağına geçip, o esnada Karaağaç'ta sakin Denktaş Mutluel'in yönetimindeki THP 570 plakalı otobüsle çarpıştıklarını anlattı.

“Yokuş yukarı 26 metre sürükledi”

Müfettiş Muavini Burak Güney, birleştirilmiş TIR’ın otobüsü altına alıp, yokuş yukarı 26 metre sürükledikten sonra, demir bariyerlere çarpıp, doğu istikametinde bakar şekilde durabildiğini kaydetti.

Güney, kaza sonucu minibüs şoförü Denktaş Mutluel (E-57), minibüste yolcu olarak bulunan Sude Demirkıran (K-16) ve İlayda Yeliz Öztürk'ün (K-17) olay yerinde yaşamını yitirdiğini belirtti.

Güney, Doğukan Hüryaşar (E-15) ve Havva Kaymakamtorunları'nın  (K-17)  devlet hastanesinde Yoğun Bakım Ünitesi'ne müşahede altında olduğunu ve hayati tehlikelerinin devam ettiğini belirtti.

Güney, Abdullah Korkmaz (E-18), Sude Dermal (K-16), Senem Töre (K-16), Kamil Meşeli'nin de (E-17), yaralı olarak ambulans ile Dr. Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesi'ne sevk edildiklerini kaydetti.

Müfettiş Muavini Burak Güney, zanlının verdiği gönüllü ifadenin teyidinin yapılacağını belirterek, tahkikat amaçlı üç gün tutuklu kalmasını talep etti.

Zanlının avukatı Erkan Enginsoy, tutukluluk talebine itiraz etmedi.

Kıdemli Yargıç Tacan Reynar, suçun vahametine vurgu yapıp, zanlının tahkikat amaçlı üç gün tutuklu kalmasına ve ehliyetine el konulmasına emir verdi.

 

 

Güncelleme Tarihi: 03 Aralık 2016, 10:09
banner343
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110