banner6

Şoförün ehliyeti, aracın sigortası yok

banner37

Hüsnü Buğarhan isimli gencin yanarak ölümüyle sonuçlanan trafik kazasını yapan Mehmet Karakuş dün bandajlı halde mahkemeye çıkarıldı ve yargılanıncaya kadar cezaevine gönderildi. Polis, kazayla ilgili çarpıcı bir de bilgi paylaştı:

Şoförün ehliyeti, aracın sigortası yok
banner151

Elmas TOKAY

Girne-Değirmenlik dağ yolunda geçtiğimiz Pazartesi günü sabaha karşı meydana gelen trafik kazasında Hüsnü Buğarhan’ın yanarak feci şekilde ölmesine sebep olmakla suçlanan 25 yaşındaki Mehmet Karakuş dün Girne Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı. Kaza sonucu, vücudunun birçok yerinde yanıklar oluşan Karakuş, mahkemeye yüzünde ve kolunda bandajlarla geldi. Mahkeme, Karakuş’un yargılanıncaya kadar hükümsüz tutuklu olarak cezaevine gönderilmesine karar verdi.

Bu arada, ölümle sonuçlanan kazayla ilgili mahkemede şahadet veren polis, Mehmet Karakuş’un ehliyetinin, aracın ise sigortasız olduğunu açıkladı.

Girne Kaza Mahkemesi’nde Ceza Davaları Yargıcı Mesut Mesutoğlu’nun huzurunda görüşülen davada, iddia makamı, Girne Polis Müdürlüğü Trafik Şube Amirliği’nde görev yapan polis çavuşu Adil Ertepınar’ı tanık olarak dinletti.

Ertepınar, zanlı Mehmet Karakuş’un, “Başkasının ölümüne sebebiyet verme”, “Ehliyetsiz araba kullanma”, “Tehlikeli sürüş” ve “Sigortasız araç kullanmak” suçlarından methaldar olduğunu kaydetti. Soruşturmanın tamamlandığını belirten Ertepınar zanlının çalışma izinli ve sezonluk işçi olduğunu kaydetti.

Soruşturmanın tamamlandığını belirten Ertepınar, bu aşamada zanlının, davaları görüşülünceye kadar uygun bir teminata bağlanmasını talep etti.

Sunulan şahadeti ve meselenin ciddiyetini dikkate alan Yargıç Mesut Mesutoğlu, zanlı Mehmet Karakuş’un davaları görüşülünceye kadar 2 ayı geçmemek şartıyla hükümsüz tutuklu olarak Merkezi Cezaevi’ne gönderilmesine karar verdi.

Kaza nasıl olmuştu?

10 Temmuz gecesi saat 00.20 sıralarında Mehmet Karakuş yönetimindeki DD 683 plakalı aracıyla Girne - Değirmenlik anayolunda Değirmenlik istikametine doğru aşırı süratli ve dikkatsizce seyrettiği sırada, sola meyilli virajı alamayarak yolun sağından dışarıya çıkmıştı.

Yol kenarındaki bariyerlere sağ ön kısmı ile çarpan araç, çarpmanın etkisiyle tekrar yola savrularak, o esnada Girne istikametine doğru seyreden Muhammad İkbal (E-54) yönetimindeki TND 087 plakalı araca çarpmış, çarpışma sonucu DD 683 plakalı araç yol dışına çıkarak toprak banket içerisinde alev alarak yanmıştı.

Kaza sonucu araçta yolcu olarak bulunan 20 yaşındaki Hüsnü Buğarhan yanarak yaşamını yitirmişti.

Güncelleme Tarihi: 15 Temmuz 2017, 09:46
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner75

banner88

banner110