Şok olduk!

banner37

Geçitkale’de dün sabah saat 03.30 sıralarında peş peşe ateşlenen silah, dört kişilik Çobanoğlu ailesinden baba İbrahim Çobanoğlu, anne Bengü Çobanoğlu ve 14 yaşındaki Çınar Çobanoğlu’nu hayattan kopardı, bütün ülke sarsıldı

Şok olduk!
banner90
banner99

ÜÇÜ DE SOL ŞAKAKLARINDAN VURULDU… Geçitkale’de dün sabahın erken saatlerinde 52 yaşındaki emekli astsubay İbrahim Çobanoğlu, 48 yaşındaki eşi Bengü Çobanoğlu ve küçük oğulları 14 yaşındaki Çınar Çobanoğlu, evlerinde tabancayla sol şakaklarından vurularak hayatını kaybetti. Anne ve babanın cansız bedenleri yataklarında yan yana, Çınar Çobanoğlu ise abisiyle birlikte kaldığı yatak odasında, iki yatak arasında ağır yaralı olarak bulundu. Küçük çocuk, kaldırıldığı hastanede yaşamını yitirdi. Olayda kullanılan İbrahim Çobanoğlu’na ait tabancanın da Çınar’ın yanında bulunduğu öğrenildi.


EVİN BÜYÜK OĞLU KOMŞULARA KOŞTU… Çobanoğlu ailesinin karşı komşuları olan Nejla ve İbrahim Gamar çifti, evin büyük oğlu Eralp Çobanoğlu’nun gece saat 03.30 sıralarında panik halinde yalın ayak bir şekilde kapı ve camlarına vurarak kendilerini uyandırdığını, kardeşinin kendisine silah çektiğini, canını zor kurtardığını, Çınar’ın kendisine bir şey yapmasından korktuğunu söyleyerek yardım istediğini anlattı. İbrahim Gamar, eve girdiğinde anne ve babayı yataklarında yatarken, Çınar’ı ise iki yatak arasında oturur vaziyette gördüğünü ve hemen 112 Acil Servis ve polisten yardım istediğini söyledi.

CENAZELER BUGÜN GEÇİTKALE’DE DEFNEDİLECEK… Polis, olay yerinde yaptığı ilk incelemede eve dıştan bir giriş olmadığının tespit edildiğini açıkladı. İddiaya göre, 14 yaşındaki Çınar, anne ve babasını vurduktan sonra kendi canına kıydı. Ancak her türlü ihtimali göz önünde bulunduran polis, olay yerinden çok sayıda emare alırken, dört kişilik ailenin hayatta kalan tek bireyi olan 18 yaşındaki Eralp Çobanoğlu’nu da önce doktor kontrolünden geçirtti, ardından ifadesini almak üzere polis müdürlüğüne götürdü. Öte yandan, dün hayatını kaybeden Çobanoğlu ailesinin üç ferdinin cenazelerinin bugün öğlen Geçitkale’de toprağa verileceği öğrenildi.

Sedef BOŞNAK

Geçitkale’de dün sabahın erken saatlerinde dört kişilik Çobanoğlu ailesinin üç ferdi hayatını kaybetti, tüm ülke büyük şok yaşadı.


Emekli astsubay olan ve hayvancılıkla uğraşan 52 yaşındaki İbrahim Çobanoğlu, Lefkoşa İhtiyat Sandığı Dairesi’nde memur olan 48 yaşındaki eşi Bengü Çobanoğlu ve 14 yaşındaki oğulları Çınar Çobanoğlu, İbrahim Çobanoğlu’nun beylik silahı olan tabancayla vuruldu. 3’ünün de sol şakak kısmından vurulduğu tespit edildi.


Bengü-İbrahim Çobanoğlu çifti yataklarında ölü olarak, Çınar ise, 18 yaşındaki ağabeyi Eralp ile birlikte kaldığı yatak odasında iki yatak arasında oturur vaziyette ağır yaralı olarak bulundu. Çınar da kaldırıldığı hastanede yaşamını yitirdi. Olayda kullanılan tabancanın da Çınar Çobanoğlu’nun hemen yanında bulunduğu öğrenildi.


İddiaya göre, Çınar, anne ve babasını vurduktan sonra kendi canına kıydı ancak polisin olayla ilgili çok yönlü soruşturması sürüyor.


Polis, olay yerinde yaptığı detaylı incelemenin ardından, eve dıştan bir girişin olmadığını, tabancanın iki kez tutukluk yaptığını ayrıca oyun konsolunda oynanan Grand Theft Auto V (GTA 5) isimli video oyunun olaydan kısa süre önce duraksatıldığını tespit etti.


Olayın ilk görgü tanıkları olan Çobanoğlu ailesinin evinin karşı komşuları Nejla-İbrahim Gamar çifti de, evin büyük oğlu Eralp Çobanoğlu’nun panik halinde ve yalınayak bir şekilde kapı ve camlarına vurarak kendilerini uyandırıp, yardım istediğini anlattı. Gamar çifti, Eralp’ın kardeşinin kendisine silah doğrulttuğunu, tabanca tutukluk yaptığı için kaçabildiğini söylediğini ve “Çınar kendisine zarar verebilir” dediğini anlattı.


Eralp’ın yardım çağrısının ardından eve koştuğunu anlatan İbrahim Gamar, eve girdiğinde Bengü ve İbrahim Çobanoğlu’nu yatakta yatar vaziyette, Çınar Çobanoğlu’nu da diğer yatak odasında iki yatak arasında oturur vaziyette ağır yaralı olarak gördüğünü, hemen 112 Acil Servisi ve polisi aradığını söyledi.


Olay yerinde uzun saatler boyunca inceleme yapan polis, birçok emare toplarken, Eralp Çobanoğlu’nu önce Gazimağusa Devlet Hastanesi’nde doktor kontrolünden geçirtti, ardından ifadesini almak için Geçitkale Polis Müdürlüğü’ne götürdü. Polis, Eralp Çobanoğlu’ndan el swap örneği alındığını da bildirdi.


Başta Geçitkale olmak üzere tüm yurtta büyük şaşkınlık ve üzüntüye neden olan olay sonucu hayatını kaybeden İbrahim Çobanoğlu, Bengü Çobanoğlu ve Çınar Çobanoğlu’nun cenazelerinin bugün öğlen Geçitkale’de defnedilecekleri öğrenildi.

Ailesinin iyi haberini bekledi


Komşularından yardım istedikten sonra büyük şoka giren Eralp Çobanoğlu, polis ve sağlık görevlilerinin evlerinde yürüttükleri çalışmalarını, oturduğu kaldırımın üzerinden şaşkınlıkla izledi.


Kardeşini elinde silahla gören ve yaşadıklarına inanamayan Eralp Çobanoğlu, ailesinin ölümünden habersiz, onlardan iyi bir haber gelmesini bekledi.


Yaralı vaziyette hastaneye kaldırılan kardeşinin iyileşmesi için dua eden Eralp Çobanoğlu, “Annemi ve babamı ambulans götürmedi? Annemi, babamı daha almadılar?” diyerek endişesini etrafındakilerle paylaştı.


Üniversite öğrencisi olan güreşçi Eralp Çobanoğlu, polis eşliğinde, sağlık kontrolünden geçirildikten sonra, bildiklerini anlatması için, önce Geçitkale Karakolu’na ardından da Gazimağusa Polis Müdürlüğü’ne götürüldü.


Parmak izleri ve elinde ateş artığı olup olmadığının araştırılması için elswap örnekleri alınan Eralp Çobanoğlu’nun, gerekli soruşturmanın ardından serbest bırakılacağı öğrenildi.

Polis, suç aletini emare aldı


Olayın hemen ardından, Geçitkale Karakolu’nda görevli polisler, evi ve evin bulunduğu sokağı güvenlik şeridine aldı.


banner134
Gazimağusa Polis Müdürü Ahmet Beşerler ve Geçitkale Karakol Amiri Cem Çalışkaner, olay mahallini ziyaret etti, gerekli talimatları verdi.


Polis, bölge sakinlerinden ifade alırken, olay yeri inceleme uzmanları, 04.00-09.00 saatleri arasında, ev içerisinde ve çevresinde detaylı arama yaptı.


Her türlü ihtimali göz önünde tutan polis, 6 saatlik incelemesinin ilk etabında, eve dıştan birinin girmediğini, olayda kullanılan tabancanın da iki kez tutukluk yaptığını saptadı. Arka kapının ve pencerelerin kapalı olduğunu tespit eden polis, olayla ilgili tüm delilleri numaralandırıp fotoğrafladıktan sonra suç aleti, boş kovanlar dahil çok sayıda emare topladı.


İncelemeler sürerken, suçun açığa kavuşmasında büyük önem taşıyan, beylik tabancası ve canlı mermiler, analiz için balistik incelemeye gönderildi.


Ateşli silah incelenirken, Çobanoğlu ailesine ait bireylerin tüm telefonları incelemeye alındı. Çok yönlü ele alınan soruşturmada, telefonlardaki aramalar, mesajlar, e-mailler ve fotoğraflar detaylı bir şekilde inceleniyor.


Çok sayıda delilin toplandığı evden, bir de hava tabancası çıktı ayrıca babanın mandırasında da av tüfeği bulundu.

Televizyon ekranındaki GTA 5 oyunu duraksatılmıştı


Evin salonunda, çok sayıda CD olduğu ve oyun konsolunun şarja takılı olduğu görüldü.


Oyun konsolunda oynanan ve olaydan kısa bir süre önce duraksatılan Grand Theft Auto V (GTA 5) isimli video oyunun oynatıldığı belirlendi.

Gamar: Eralp, Çınar’ın öğlen bıçak çektiğini söyledi

Kapısının hızlı hızlı çalmasıyla, irkilerek uyandığını anlatan Nejla Gamar, Eralp’ın panik halde kendilerinden yardım istediğini söyledi.


“Çocuğum mahvoldu” diyerek gözyaşı döken Nejla Gamar, Eralp’ın yalınayak, “Teyze kapıyı aç. Elinde silah var. Vuracak beni. Vuracak beni. Kardeşime bakın, kendine bir şey yapmasın” diye feryat ettiğini anlattı.


Eralp’ı şaşkın bir halde içeri aldığını, Eralp’ın, kardeşi Çınar’ın elinde silah olduğunu söylediğini belirterek, Eralp’ın kendisine anlattıklarını şu şekilde aktardı:


“Eralp, panik ve korku içerisindeydi. Çınar’ın kendisine öğle vakti bıçak çekip ölümle tehdit ettiğini söyledi. Çocuk, kardeşinin, iyi olmadığını belirtip, İbrahim ve Bengü’ye durumu anlatmış. ‘Tedirgindim teyze’ dedi. Ara ara da ‘anneme, babama, kardeşime bakın’ diyordu. Anne ve babasının uyuduktan sonra, kardeşinin salonda bilgisayar oyunu oynadığını, kendisinin de odasına ses gelmesin diye kapıyı kapatıp uykuya yattığını, ardından art arda ‘pat, pat’ diye duyduğu sese uyandığını, kapıyı açtığında Çınar’ı kendisine yönelttiği silahla karşısında bulduğunu, ‘ne yapmaya çalışın, beni mi öldürecen?’ deyip kendini sokağa attığını söyledi.”


Nejla Gamar, anne ve babanın çocuklarının üzerine titrediğini, çocukları bebekliklerinden tanıdığını, Çınar’ın evin perdelerini kapatıp, neredeyse tüm gün oyun oynadığını kaydetti.

“Odada oturur vaziyette buldum”

Nejla Gamar’ın eşi İbrahim Gamar da, Eralp’ın eve gelmesinin hemen ardından, anne ve babanın evde olmadığı bir sırada iki kardeşin birbiriyle kavga ettiğini düşünerek, İbrahim Çobanoğlu’nu telefoniyen aradığını ancak telefona kimsenin yanıt vermediğini dile getirdi.


Eralp’ın saat 03.30 gibi kapısına geldiğini belirten İbrahim Gamar, “Amca, Çınar bana silah çekti. Kapıyı açın, beni eve alın. Yetişin! Koşun bakın! Kendisine bir şey yapmasın” diyerek panik ve korku yaşadığını ifade etti.


İbrahim Gamar, “ardından İbrahim’in evine koştum, salondan her iki yatak odası görünürdü, ışık açıktı. Çocuğu, ilk odada, iki yatak arasında oturur vaziyette, yüzü dizlerine kapanık bir şekilde gördüm. Hiç silah sesi duymadım. İbrahim ve Bengü’yü yatakta uyur vaziyette, hareketsiz görünce, o an, çocuğun bir şey yaptığını anladım. Çınar’ı ellemedim. Önce 112’yi ardından polisi aradım. Ambulans geldi, Çınar’ın omzuna değdim ve kanlar içerisinde olduğunu gördük. Ambulans şoförü Doğan, benden yardım istedi. Çocuğu kurtarmak için hızlıca sedyeye aldık” diyerek yaşadıklarını özetledi.


Yaşananlara inanmak istemediğini, halen olayın şokunda olduğunu kaydeden İbrahim Gamar, üzüntüsünü dile getirmekte zorlandığını belirtti.

Polis Basın Subaylığı açıklama yaptı

Polis Basın Subaylığı da olayla ilgili şu açıklamayı yaptı:


“8 Ocak 2021 tarihinde, saat 03.30 sıralarında, Geçitkale’de sakin İbrahim Çobanoğlu (E-52) ve Bengü Çobanoğlu (K-48) ikametgahlarının yatak odası içerisinde tabanca ile vurulmak suretiyle olay yerinde yaşamlarını yitirmişlerdir. Yine aynı ikametgah içerisinde bulunan 14 yaşındaki Çınar Çobanoğlu (E-14) ise ağır yaralı olarak kaldırıldığı Lefkoşa Dr. Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesi’nde yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak yaşamını yitirmiştir.


Olayla ilgili polis soruşturması çok yönlü olarak devam etmektedir.”

YORUM EKLE
YORUMLAR
Re.TOKAY.
Re.TOKAY. - 2 hafta Önce

Küçük çocuklara oyuncak satan yerleri denetim altida tutup Bu yerlerden bu gibi oyuncak ları.Ateşli veya ayeşsiz zararlı satışları kesinlikle toplatıldı satışları yasaklanmalı.

SIRADAKİ HABER

banner75