banner6

Sokağı birbirine kattı

banner37

Gazimağusa’nın en işlek caddesinde, sabahın erken saatlerinde, alkol tesiri altındaki Nijeryalı bir genç adeta terör yarattı, park halindeki araçlara ve bir işyerine kasten hasar verdi

Sokağı birbirine kattı
banner8

Sedef BOŞNAK

Gazimağusa’nın en işlek caddesinde, dün sabahın erken saatlerinde, alkol tesiri altındaki Nijeryalı bir genç adeta terör estirdi.

Şikayet üzerine suç üstü tutuklanan ve nefesinde 260 promil alkol tespit edilen genç, kaldırım üzerinden aldığı reklam bayrağı borusuyla, park halindeki araçlara ve bir işyerine kasten ve kanunsuz olarak hasar verdi.

Polis, şikayetçilerden ifade alıp, hasar tespiti için işlem başlattı.

Gazimağusa Kaza Mahkemesi’nde görüşülen dünkü tutukluluk duruşmasında, iddia makamı Başsavcılık adına davayı yürüten Savcı İlhan Damdelen, meseleyle ilgili olguları aktarması için, Gazimağusa Polis Müdürlüğü’ne bağlı Adli Şube Amirliği’nde görev yapan meselenin tahkikat memuru Ayhan Arabi’yi tanık kürsüsüne çağırdı.

Tanık polis Ayhan Arabi, zanlının, 2 Kasım’da, saat 06.00’da, Gazimağusa’da İsmet İnönü Bulvarı üzerinde, meydana gelen kasti hasar suçundan methaldar olduğunu söyledi.

banner134

Ayhan Arabi, zanlının, 260 promil alkol tesiri altında olduğu bir sırada, kaldırım üzerinden tasarrufuna geçirdiği reklam bayrağı borusu ile konu mahalde park halinde bulunan MZ 627 plakalı araca defalarca vurmak suretiyle, kasten ve kanunsuz olarak hasara uğrattığını söyledi.

Arabi, zanlının, bölgedeki bir markete ait eşyalara ve diğer araçlara da zarar verdiğini belirttikten sonra, hasar tespiti için mahkemeden süre istedi.

Huzurundaki şahadeti değerlendiren Yargıç Mine Gündüz Serden, tahkikatın selameti için zanlının 3 gün poliste tutuklu kalmasına emir verdi.

YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner104