Sokak düğününde kavga çıktı

banner37

Katıldıkları düğünde kavgaya tutuşan gençlerden, 18 yaşındaki Ali Gezer, 17 yaşındaki Şaban Kazak’ın yüzüne bira şişesi ile vurarak ön dişini kırdı.

Sokak düğününde kavga çıktı
banner8

Emine UYSAL

Lefkoşa’da sokak düğününde çıkan kavgada 18 yaşındaki Ali Gezer, 17 yaşındaki Şaban Kazak’ın yüzüne bira şişesi ile vurarak ön dişinin kırılmasına neden oldu.

“Vahim Zarar”, “Ciddi darp” ve “Tecavüzkar alet taşımak” suçlamalarıyla tutuklanan zanlı dün Lefkoşa Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı.

banner134
Kıdemli Yargıç Tacan Reynar’ın huzurunda görüşülen davada KKTC Başsavcılığı adına savcı İlhan Damdelen, tanık olarak Lefkoşa Polis Müdürlüğü’ne bağlı Adli Şube’de görev yapan polis memuru Mustafa Parlak’ı dinletti.

Mahkemede yeminli şahadet veren Parlak, 12 Kasım’da saat 18.00 raddelerinde Lefkoşa’da umumi bir yer olan Hürriyet Sokak üzerinde 18 yaşındaki Ali Gezer’in aralarında çıkan sözlü tartışma neticesinde 17 yaşındaki Şaban Kazak’ın yüzüne bira şişesi ile vurarak adı edilenin ön dişinin kırılmasına sebebiyet verdiğini belirtti.

Parlak, zanlının 15 Kasım’da mahkeme emri gereği tutuklandığını ve demir sopa ile bira şişesinin emare alındığını kaydetti.

Zanlının etki edebileceği tahkikatın tamamlandığını belirten Parlak, zanlının mahkemenin uygun göreceği teminata bağlanmasını talep etti.

Kıdemli Yargıç Tacan Reynar, zanlının yargılanıncaya değin yurtdışına çıkışını yasaklayarak, KKTC vatandaşı bir kefilin 50 bin TL’lik şahsi kefalet senedi imzalaması ve iki haftada bir gün polise ispat-ı vücutta bulunması koşuluyla tutuksuz yargılanmasına emir verdi.

Güncelleme Tarihi: 17 Kasım 2017, 08:34
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75