Sokak ortasında baygın halde bulundu

banner37

Lefkoşa’da, cebinde uyuşturucuyla sokak ortasında baygın halde bulunan genç zanlı, kendisine uyuşturucu satışı yaptığı belirlenen üç kişiyle birlikte mahkemeye çıkarıldı

Sokak ortasında baygın halde bulundu
banner90
banner8

Emine UYSAL

Lefkoşa’da, cebinde uyuşturucuyla sokak ortasında baygın halde bulunan genç zanlı, kendisine uyuşturucu satışı yaptığı belirlenen üç kişiyle birlikte mahkemeye çıkarıldı.

Ş.P.’nin konu uyuşturucu maddeyi temin etmesine yardımcı olan H. P. ve İ.E.’nin yanı sıra, Surlariçi’nde torbacılık yaptığı belirlenen C.K. da tutuklanmıştı.

Narkotiğin, Surlariçi’nde torbacılık yaptığını belirlediği C. K. isimli kişinin evine yaptığı baskında ise 90 gram bonzai ve uyuşturucu satışından elde edildiğine inanılan bin 820 TL nakit para emare alınmıştı.

“Kanunsuz uyuşturucu madde alma, verme ve tasarruf” suçlamasıyla tutuklanan Ş. P., H. P., İ.E. ve C. K., dün sabah yeniden Lefkoşa Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı.

Kıdemli Yargıç Tacan Reynar’ın huzurunda görüşülen davada KKTC Başsavcılığı adına savcı İlhan Damdelen, tanık olarak Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü’nde görev yapan polis memuru Murat Döşenci’yi dinletti.

Mahkemede yeminli şahadet veren Döşenci, 7 Kasım’da saat 13.30’da Lefkoşa’da Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü ekibince yerde baygın halde bulunan zanlı Ş.P.’nin cebinde 50 miligram sentetic cannabionid türü olduğuna inanılan uyuşturucu madde bulunduğunu yineledi.

Surlariçi’nde torbacılara yönelik operasyon başlatıldığına dikkat çeken Döşenci, zanlı P.’nin konu maddeyi, zanlı H. P.’den aldığını itiraf etmesiyle, zanlı P.’nin aynı gün belirlendiğini ve cebinde 150 miligram ağırlığında sentetic cannabionid türü olduğuna inanılan uyuşturucu madde bulunduğunu anımsattı.

Polis memuru Murat Döşenci, zanlı H. P.’nin de konu maddeyi zanlı İ. E.’den aldığını ve kasım ayında da uyuşturucu aldığının belirlendiğini anlattı.

banner134
Zanlı İ. E.’nin tasarrufunda uyuşturucu satışından elde edildiğine inanılan 120 TL’nin emare alındığını söyleyen Döşenci, konu maddeyi zanlı C. K’den aldığını itiraf ettiğini anlattı.

Döşenci, zanlı İ. E.’den yapılan soruşturmada zanlı H.P.’ye verdiği uyuşturucu maddeyi, zanlı C.K.’den 10 gram olarak bin 500 TL’ye aldığını itiraf ettiğini de mahkemeye aktardı.

“C. K.’nin evinde 90 gram bonzai bulundu”

Polis memuru Murat Döşenci, zanlı C. K.’nin Bodamyalı Sokak’taki ikametgâhında 16.45 ile 18.00 saatleri arasında, huzurunda yapılan aramada 90 gram sentetic cannabionid olduğuna inanılan uyuşturucu madde, içinde

uyuşturucu olduğuna inanılan sarma sigara ve uyuşturucu satışından elde edildiğine inanılan bin 820 TL nakit paranın bulunarak emare alındığını anımsattı.

Döşenci, zanlı C. K.’nin hücrelere yerleştirildikten sonra tuvalet çeşmesini kırıp, kendisine zarar verdiğini ve sağlık ekibinin zanlıyı kontrol ettiğini anlattı.

4 zanlının da gönüllü ifade verdiğini ancak ifadelerin teyit ve tekzibinin yanı sıra aranan emareler olduğuna, aranan ve soruşturulacak şahıslar olduğuna dikkat çeken Döşenci, 4 zanlının da tahkikat amaçlı 6 gün daha tutuklu kalmasını talep etti.

Mahkemede söz alan zanlı C. K. ve İ.E, böbrek rahatsızlığı olduğunu beyan etti.

Kıdemli Yargıç Tacan Reynar, tahkikatın salimen yürütülebilmesi için 4 zanlının da 6 gün süreyle tutuklu kalmasına emir verdi.

Reynar, ayrıca iki zanlının doktor kontrolünden geçirilmesine karar verdi.

Güncelleme Tarihi: 11 Kasım 2017, 10:48
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75