Sokak ortasında cinsel saldırıda bulundu

banner37

Girne’de yolda yürüyen turiste cinsel saldırıda bulunmakla suçlanan Ramazan Değirmenci, yargılanıncaya kadar cezaevine gönderildi

Sokak ortasında cinsel saldırıda bulundu
banner90

ÇALIŞMA İZNİ DE İPTAL EDİLDİ… Ülkeye ön izinle gelen ve pazartesi gününün erken saatlerinde Girne’de 147 promil alkol tesiri altındayken, sokakta yürüyen bir turiste cinsel saldırıda bulunup, ayrıca da yere düşürerek darp eden Ramazan Değirmenci’nin çalışma izninin de çıkarılmayarak iptal edildiği belirtildi. Mahkeme, Değirmenci’yi yargılanıncaya kadar cezaevine gönderdi.

Meyil AVCAN

Girne’de geçtiğimiz pazartesi günü sabahın erken saatlerinde yolda yürüyen bir turiste cinsel saldırıda bulunan ve yere düşürerek darp eden Ramazan Değirmenci isimli kişi, yargılanıncaya kadar hükümsüz tutuklu olarak cezaevine gönderildi.

Değirmenci’nin ülkeye ön izinle geldiği ve olay anında alkollü olduğu belirtilirken, turistin yardımına çığlıklarını duyan vatandaşların koştuğu bildirildi.

Ramazan Değirmenci isimli zanlı dün Girne’de teminat duruşmasına çıkarıldı.

Girne Kaza Mahkemesi’nde Yargıç Seran Bensen’in huzurunda görüşülen teminat duruşmasında, Girne Polis Müdürlüğü’ne bağlı Adli Şube’de görevli tahkikat memuru Mustafa Özmüezzin, tanık olarak dinlendi.

Yeminli şahadet veren Özmüezzin, zanlının “Cinsel Saldırı” ve “Sarhoşluk” suçlarından methaldar olduğunu belirterek, olayın detaylarını mahkemeye aktardı.

Zanlının 5 Ağustos sabahı 03.30 raddelerinde, 147 promil alkollü içki tesiri altındayken Girne’de Ersin Sokak üzerinde kuzeyden güneye doğru yürüyen turist olan müştekiyi takip ettikten bir süre sonra, önüne geçip göğsünü sıktığını, bir elini müştekinin özel bölgesine, diğer eliyle de müştekinin kalçasına dokunmak suretiyle cinsel saldırıda bulunduğunu ifade eden Özmüezzin, akabinde müştekiyi yere düşürerek darp ettiğini kaydetti.

Özmüezzin, müştekinin “İmdat!” çağrılarına koşan bölge sakinlerinin, müştekinin yaptığı şikâyet sonucu zanlıyı olay mahallinde tespit ederek, alıkoyduklarını söyleyerek, zanlının ardından polis ekiplerince tutuklandığını belirtti.

Zanlının 6 Ağustos tarihinde mahkemeye çıkarılarak aleyhinde 3 gün tutukluluk emri alındığını aktaran polis, zanlı aleyhinde yürütülen soruşturmanın tamamlandığını ve zanlının mahkemenin uygun göreceği bir teminata bağlanmasını talep etti.

Polis, zanlının TC vatandaşı olup, ülkeye ön izinle getirtildiğini ifade ederek, yaşanan olaylar sonrası çalışma izninin çıkarılmayarak iptal edildiğini kaydetti.

Yargıç Seran Bensen, huzurundaki şahadeti tezekkür ederek, zanlının 2 ayı aşmayan süreyle hükümsüz tutuklu olarak Merkezi Cezaevi’ne gönderilmesine emir verdi.

Güncelleme Tarihi: 09 Ağustos 2019, 09:11
YORUM EKLE
YORUMLAR
ISABEL
ISABEL - 6 ay Önce

SINIR DISI ETSINLER ADI SEREFSIZI

Rengin Goksu
Rengin Goksu - 6 ay Önce

Yuh artik.Ceza evi değil sınır dışı edilmeli

BOB MARLEY
BOB MARLEY - 6 ay Önce

anormal 1 ülkede turizm yapmak. ne kadar zor.

SIRADAKİ HABER

banner107

banner108