banner6

Sokak ortasında dehşet saçtı

banner37

Dövdüğü kadını korumak için araya giren Hasan Perinçek’i sırtından bıçaklayan Abdülkadir Manga’nın 175 promil alkol tesiri altında olduğu ortaya çıktı

Sokak ortasında dehşet saçtı
banner99

Elmas TOKAY

Girne’de dün sabah saat 04.00 sıralarında, N.A. isimli kadını darp eden Abdülkadir Manga, araya girip kavgayı engellemeye çalışan Hasan Perinçek’i sırtından bıçakladı.

Abdülkadir Manga dün Girne Kaza Mahkemesi’ne çıkarılarak tutuklanırken, Lefkoşa Dr. Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesi’nde tedavi altına alınan Perinçek’in ise durumunun iyi olduğu açıklandı.

Girne Kaza Mahkemesi Ceza Davaları Yargıcı Mesut Mesutoğlu huzurunda görüşülen dünkü tutukluluk duruşmasında, iddia makamı Başsavcılık adına Savcı Mustafa Atakara tanık olarak Girne Polis Müdürlüğü Adli Şube Amirliği’nde görevli polis memuru Burak İnce’yi dinletti.

Polis memuru İnce, zanlı Abdülkadir Manga’nın14 Ekim 2017 tarihinde sabah saat 04.00 raddelerinde, Uğur Mumcu Bulvarı üzerinde meydana gelen “Adam yaralama”, “Kanunsuz bıçak taşıma”, “Sarhoşluk” ve “Darp” suçlarından methaldar olduğunu kaydetti.

“175 mg alkol tesiri altındaydı”

İnce, zanlı Manga’nın 175 mg alkol altında, tartışmakta olduğu N.A.’yı darp ederken, aralarına girmeye çalışan Hasan Perinçek’i ağız uzunluğu 9 cm, toplam uzunluğu ise 20 cm olan bıçakla sırtını bir kez yaraladığını aktardı.

Zanlının aynı gün tutuklandığını ve suçunu itiraf edip gönüllü ifade verdiğini belirten İnce, yaralan Hasan Perinçek’in ise Lefkoşa Dr. Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesi’nde tedavi altına alındığını ve durumunun iyi olduğunu söyledi.

Perinçek’in zanlıdan şikayetçi olmadığını aktararak, olayla ilgili alınacak ifadeler ve incelenecek kamera görüntüleri olduğa değinen İnce, Manga’nın 2 gün süreyle poliste tutuklu kalmasını talep etti.

Yargıç Mesut Mesutoğlu da huzurundaki olgu ve beyanları değerlendirerek, söz konusu meselelerin ülkede gittikçe arttığını ve toplumu olumsuz etkilediğini vurguladı. Mesutoğlu, tahkikatın salimen yürütülebilmesi için talep edilen tutukluluk süresine onay verdi.

Güncelleme Tarihi: 15 Ekim 2017, 10:12
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner104