banner6

Sokak ortasında ölümle tehdit etti

banner37

Lapta’da, 21 yaşındaki eşini ciddi şekilde darp eden ve hakaretler yağdıran Ahmet Sürücü tutuklandı.

Sokak ortasında ölümle tehdit etti
banner151 banner143

Elmas TOKAY

Lapta’da araları bozuk olduğu gerekçesi ile arkadaşının evinde kalan ve önceki gün eşyalarını almak için evine giden 21 yaşındaki Daniela Iatchu, eşi Ahmet Sürücü tarafından ciddi şekilde darp edildi. Iatchu, daha sonra, kocası Ahmet Sürücü tarafından sokak ortasında ölümle tehdit edildi, hakarete uğradı.

Şikâyet üzerine tutuklanan Ahmet Sürücü, dün Girne Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı ve hakkında 3 gün tutukluluk emri alındı.

Girne Kaza Mahkemesi Ceza Davaları Yargıcı Mesut Mesutoğlu’nun huzurunda görüşülen davada, iddia makamı adına Savcı Emine Taşkın, Girne Polis Müdürlüğü’ne bağlı Lapta Polis Karakolu’nda görevli polis çavuşu Dilara Erdem’i tanık olarak dinletti.

Polis çavuşu Erdem, zanlı Ahmet Sürücü’nün “Şiddet Tehdidi”, “Darp”, “Uygunsuz Tavr-ı Hareket”, “İthale-i Lisan” ve “Rahatsızlık” suçlarından tutuklandığını kaydetti.

Zanlının önceki gün saat 16.00 sıralarında Lapta’da, eşyalarını almak için eve gelen eşine öfkelenerek elleri ile ittikten, sonra kafasına vurarak yere ittiğini kaydeden Erdem, zanlının evden kaçan eşini sokak ortasında yakalayarak hakaret ettikten sonra, “Eğer polise haber verirsen seni öldürürüm, cenazen çıkar” diyerek şiddet tehdidinde bulunduğunu kaydetti. Zanlının öfkesine yenik düşerek eşinin arkadaşını da ciddi şekilde dövdüğünü ifade etti.

Soruşturmanın yeni başladığını ve alınması gereken ifadeler olduğunu kaydeden Erdem, zanlının 3 gün süreyle poliste tutuklu kalması talebinde bulundu.

Yargıç Mesut Mesutoğlu, işlenen suçun ciddiyetine dikkati çekerek, “darp” olaylarının yaygınlaştığına vurgu yaptı. Mesutoğlu, zanlı Ahmet Sürücü aleyhindeki soruşturmanın yeni başladığını belirterek, 3 gün süreyle poliste tutuklu kalmasına karar verdi.

Güncelleme Tarihi: 18 Kasım 2017, 10:19
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110

banner104