banner6

Sokakta, “arayın polisi” diye bağırdı, mahkemede, “bırakın gideyim” dedi

banner37

Aşırı alkol aldıktan sonra yerden aldığı tuğla ile bir işyerinin camını kıran ve kırık camla kendi koluna kesikler atan Emrullah Zubioğlu, yargılanıncaya kadar cezaevine gönderildi

Sokakta, “arayın polisi” diye bağırdı, mahkemede, “bırakın gideyim” dedi
banner8

İLK VUKUATI DEĞİL… Wonder Boom isimli işyerinin camını tuğla ile kırdıktan sonra ‘arayın polisi’ diye bağıran ve kırık cam parçasıyla kendi koluna 5 kesik atan Emrullah Zubioğlu’nun olay anında 176 promil alkol tesiri altında olduğu belirtildi. Polis, zanlının daha önceden de benzer suçlardan birkaç kez tutuklandığını belirtirken, Zubioğlu, “Bırakın Türkiye’ye gideyim” diyerek, cezaevine gönderilmek istemedi.

Emine UYSAL ÇALUDA

   Ülkemizde turist statüsüyle bulunan ve dün sabahın erken saatlerinde, 176 promil alkol etkisi altında bir işyerinin camını kırıp, “Arayın lan polisi” diye bağıran ve kırdığı camlarla da kollarını kesen 23 yaşındaki Emrullah Zubioğlu, yargılanıncaya kadar cezaevine gönderildi.

Mahkemeye çıkarılan ve tutuklu yargılanması talep edilen zanlı Zubioğlu, “Bırakın Türkiye’ye gideyim” dedi.

   “Kasti hasar”, “Sarhoşluk” ve “Uygunsuz Tavır ve Hareket” suçlamalarıyla tutuklanan zanlı dün Lefkoşa Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı.

   Yargıç Temay Sağer’in huzurunda görüşülen davada KKTC Başsavcılığı adına Savcı İlhan Damdelen, tanık olarak Lefkoşa Polis Müdürlüğü’ne bağlı Adli Şube’de görev yapan polis memuru Güral Kırcalılar’ı dinletti. 

   Mahkemede yeminli şahadet veren Kırcalılar, 14 Ekim’de saat 00.30 raddelerinde Ortaköy-Lefkoşa’da, Wonder Boom isimli işyerinin önünde, zanlı Emrullah Zubioğlu’nun %176 promil alkol tesiri altında olduğu bir esnada, elinde bulundurmuş olduğu kırmızı renk kaldırım taşını Wonder Boom isimli işyerinin cephesi güneye bakan vitrin camına fırlatıp kırmak sureti ile kasti hasara uğrattığını ve bu esnada makul mazereti olmaksızın yüksek sesle “Arayın lan polisi” demek sureti rahatsızlıkta bulunup ellerini ve kollarını gelişi güzel sağa sola sallayarak uygunsuz tavır harekette bulunduğunu anlattı.

   Polis memuru Güral Kırcalılar, adı edilenin suçüstü hali gereği tutuklandığını ve kırmızı renk kaldırım taşının olay yerinde bulunup emare olarak alındığını kaydetti.

Kırcalılar, zanlının söz konusu işyerinin vitrin camını kırdıktan sonra cam parçalarını kullanarak sol koluna 5 adet kesi attığına vurgu yaptı.

   Zanlının 23 yaşında işsiz ve TC uyruklu olduğunu belirten Kırcalılar, KKTC’de turist statüsünde olduğunu söyledi.

Polis: Zanlının benzeri meseleleri var

   Polis memuru Güral Kırcalılar, zanlının 4 Haziran 2019 tarihinde “Kasti hasar”, “Mülke tecavüz”, “Sarhoşluk” ve 7 Temmuz 2019 tarihinde de “Sarhoşluk” ve “Rahatsızlık” suçlarından tutuklandığına dikkat çekti.

   Tahkikatın tamamlandığını belirten Kırcalılar, zanlının davaları görüşülünceye değin mahkeme tarafından uygun bir teminata bağlanmasını talep etti.

   Savcı İlhan Damdelen, zanlının yasal statüsü olmadığını belirterek, 20 günü aşmamak üzere cezaevinde hükümsüz tutuklu kalmasını talep etti.

Yargıç Temay Sağer, zanlının 20 günü aşmayan süreyle cezaevinde hükümsüz tutuklu yargılanmasına emir verdi.

banner134

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88