banner6

‘Son Durak’ pususuna düştüler

banner37

Beyarmudu’nda pusuya yatan Narkotik polisi, gizlice KKTC’ye geçen 17 ve 19 yaşlarındaki 2 Kıbrıslı Rum’u tasarruflarındaki 390 gram Hintkeneviriyle yakaladı

‘Son Durak’ pususuna düştüler
banner99

İLKOKULUN YANINDA YAKALANDILAR… Aldığı bir bilgi üzerine önceki gün Beyarmudu bölgesinde pusuya yatan Narkotik polisi, ilkokulun çevresinde şüpheli gördüğü 17 yaşındaki C.P. ve 19 yaşındaki E.G. isimli iki genci durdurarak üzerlerinde arama yaptı ve C.P.’nin sırt çantasında 390 gram Hintkeneviri buldu. ‘Son Durak’ adı verilen operasyon çerçevesinde yakalanan iki zanlı dün mahkemeye çıkarılarak tutuklandı.

Sedef BOŞNAK


PGM Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü’nün önceki gün Beyarmudu’nda gerçekleştirdiği ve ‘Son Durak’ adını verdiği operasyonda, yaşları 17 ve 19 olan iki Kıbrıslı Rum tasarruflarındaki 390 gram Hintkeneviriyle yakalandı.


İtiraf nitelikli gönüllü ifade verdikleri belirtilen C.P. (17) ve E.G. (19) isimli zanlılar dün mahkemeye çıkarıldı ve aleyhlerine 3 gün tutukluluk emri alındı.


Gazimağusa Kaza Mahkemesi’nde görüşülen dünkü tutukluluk duruşmasında, iddia makamı Başsavcılık adına davayı yürüten Savcı Fırat Kızıltunçlar, operasyonun detaylarını aktarması için, PGM Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü’nde görevli polis çavuşu Hasan Selvili’yi  tanık kürsüsüne çağırdı.

banner134


Tanık çavuş Hasan Selvili, 11 Kasım’da, aldıkları bilgi ışığında, Beyarmudu İlkokulu çevresinde pusuya yattıklarını söyledi.


Hasan Selvili, zanlıların gizlice askeri yasak bölgeyi ihlal edip, ilkokul çevresinde şüpheli hareketlerinden ötürü tespit edilip alı konulduklarını söyledi.


Selvili, zanlıların üst aramasında, zanlı C.P.’nin sırt çantası içerisinde 390 gram ağırlığında Hintkeneviri türü uyuşturucu olduğuna inanılan maddeyi bulup emare zapt ettiğini belirtti.


Her iki zanlıyı suçüstü hali gereği tutukladığını kaydeden Selvili, zanlıların verdiği itiraf nitelikli gönüllü ifadelerin teyit ve tekzibini henüz tamamlanmadığını anlattı.


Hasan Selvili, emare uyuşturucuyu analiz için Devlet Kimya Laboratuvarı’na ve muhafazasında kullanılan  naylon poşeti ise PGM Parmak İzleri Şubesi’ne incelemeye göndereceğini belirtti.


Laboratuvardan gelecek sonucun tahkikatına yön vereceğini ifade eden tanık polis, henüz yeni başlattığı tahkikatını salimen yürütebilmek için, mahkemeden süre talep etti.


Yargıç Mine Gündüz Serden, huzurundaki şahadeti değerlendirdikten sonra, ciddi ve yaygın suçla ilgili tahkikatın salimen tamamlanabilmesi için süreye ihtiyaç olduğuna bulgu yaptı.


Mine Gündüz Serden, serbest kalmaları halinde tahkikata kötü etki edecek olan zanlıların 3’er gün süreyle poliste tutuklu kalmasına izin ve emir verdi.

YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner104