‘Sopa’ ve ‘krikoyla’ saldırdılar

banner37

Zanlılar Ali Tecerli ve Halil İbrahim Tecerli, husumetli oldukları Halil Leventbaşlar'a pusu kurdu

‘Sopa’ ve ‘krikoyla’ saldırdılar
banner90
banner99

ARABASININ LASTİKLERİNİ PATLATIP, YAYA HALDEYKEN SALDIRIYA GEÇTİLERZanlılar Ali Tecerli ve Halil İbrahim Tecerli, husumetleri bulunan Halil Leventbaşlar'a saldırmak için pusu kurdu. Leventbaşlar’a ait park halinde bulanan aracın iki lastiğini patlatıp, yüzlerine maske taktıktan sonra saklanan zanlılar, müştekiye yaya olarak girdiği sokakta sopa ve krikoyla saldırıp, hastanelik etti. Halil Leventbaşlar'ın vücudunun muhtelif yerlerine vuran iki zanlı, iki adet kaplama porselen dişinin kırılmasına neden oldu. Leventbaşlar hastaneye kaldırılırken, iki zanlı dün sabah Lefkoşa Kaza Mahkemesi’ne çıkarılarak, tutuklandı.

Emine UYSAL ÇALUDA   

   Lefke Karadağ'da sakinler zanlılar Ali Tecerli ve Halil İbrahim Tecerli, husumetleri bulunan Halil Leventbaşlar'a pusu kurdu. Zanlılar önce Leventbaşlar’a ait park halinde bulanan aracın iki lastiğini patlattı ardından yüzlerine maske takarak beklemeye geçti. Zanlılar, müştekiye yaya olarak girdiği sokakta sopa ve krikoyla saldırıp, hastanelik etti. Halil Leventbaşlar'ın vücudunun muhtelif yerlerine vuran iki zanlı, iki adet kaplama porselen dişinin kırılmasına neden oldu.

   “Kasti Hasar”, “Ciddi Darp”, “Darp” ve “Tecavüz-i Alet Bulundurma” ve “Kanunsuz Bıçak Taşıma” suçlamalarıyla tutuklanan zanlılar Ali Tecerli ve Halil İbrahim Tecerli dün sabah Lefkoşa Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı.

   Yargıç Şevket Gazi’nin huzurunda görüşülen davada, KKTC Başsavcılığı adına Savcı Gözde Uğraşın, tanık olarak Lefke Polis Karakolu’nda görev yapan polis memuru Mehmet Akyay’ı dinletti.   

Önce arabasının lastiklerini patlattılar

   Mahkemede yeminli şahadet veren Akyay, 11 Temmuz 2020 tarihinde saat 22.00 raddelerinde Lefke Karadağ'da sakin zanlılar Ali Tecerli ve Halil İbrahim Tecerli’nin daha önceden aralarında husumet bulunan müşteki Halil Leventbaşlar'a ait HA 948 plakalı aracı Lefke'de Fazil Nezibzade Sokak üzerinde park halinde bularak aracın sağ ön ve sağ arka lastiklerini ellerinde bulundurdukları kanunsuz bıçak olan mavi saplı sivri uçlu bıçak ile kasten ve kanunsuz olarak delmek suretiyle kasti hasara uğrattıklarına vurgu yaptı.

Pusu kurup, sopa ve krikoyla saldırdılar

   Polis memuru Mehmet Akyay, aynı gün 22.30 raddelerinde iki zanlının  Lefke Karşıyaka 9 Eylül Caddesi üzerinde kar maskesi taktıklarını,  zanlı Ali Tecerli’nin eline tecavüz-i alet olan narenciye odunundan mamul sopayı, zanlı Halil İbrahim Tecerli’nin ise eline tecavüz-i alet olan demirden mamul araç krikosu (kaldıracı) demirini alarak müştekinin Halil Leventbaşlar'ı beklemeye başladığını mahkeme aktardı.

   Akyay,  saat 22.40 raddelerinde yaya olarak müşteki Halil Leventbaşlar’ın konu caddeye girmesi üzerine iki zanlının da müştekinin üzerine yürüyerek, ellerinde bulundurdukları tecavüz-i aletlerle kasten ve kanunsuz olarak müşteki Halil Leventbaşlar'ın vücudunun muhtelif yerlerine vurmak suretiyle iki adet kaplama porselen dişinin kırılıp kasti hasar yapılmasına ve ciddi bir şekilde darp edilmesine neden olduklarına dikkat çekti.

Polis, tüm emareleri buldu

   Polis memuru Mehmet Akyay, iki zanlının da aleyhlerine derdest emri alınıp tutuklanarak Lefke Karakol hücrelerine yerleştirildiklerini söyledi.

   Olayda kullanılan tüm emarelerin bulunarak zapt edildiğine değinen Akyay, Halil Leventbaşlar’ın mesele ile ilgili olarak şikayetçi olduğunu ve halen Cengiz Topel Devlet Hastanesi’nde acil serviste müşahede altında tutulmakta olduğunu kaydetti.

   Akyay, her iki zanlının da gönüllü ifade vererek suçlarını itiraf ettiklerini ve ifadelerin teyit ve tekzibinin devam ettiğini belirtti.

   Alınması gereken ifadeler ve kamera görüntüleri olduğunu söyleyen Akyay, zanlıların poliste üç gün tutuklu kullanmaları talep etti.

banner134
   Yargıç Şevket Gazi, tahkikatın salimen yürütülebilmesi için zanlıların üç gün tutuklu kalmalarına emir verdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75