Sopalarla dövdüler

banner37

Girne’de trafik yüzünden tartıştıkları Erkan Hayırlı ve Mikail Özdoğa’yı ciddi şekilde darp eden zanlılar Burak Karatepe, Ali Atlar, Serdal Akın, Muhammed Sürmeli, Mehmet Karatepe ve Hasan Atlar tutuklandı

Sopalarla dövdüler
banner87

Ahmet KARAGÖZLÜ

Girne’de trafik yüzünden tartıştıkları Erkan Hayırlı ve Mikail Özdoğa’yı sopalarla ciddi şekilde darp eden Burak Karatepe, Ali Atlar, Serdal Akın, Muhammed Sürmeli, Mehmet Karatepe ve Hasan Atlar tutuklandı.

Polis, müştekilerin tartışma esnasında cep telefonlarının kırılarak maddi hasara uğratıldığını ve müşteki Mikail Özdoğa’nın da burnunun kırılmasıyla vahim zarara uğratıldığını söyledi.

“Vahim Zarar”, “Kasti Hasar”, “Ciddi Darp”, “Tecavüzi Alet Taşımak ve Rahatsızlık” suçlamalarından tutuklanan zanlılar Burak Karatepe, Ali Atlar, Serdal Akın, Muhammed Sürmeli, Mehmet Karatepe ve Hasan Atlar dün Girne Kaza Mahkemesi’ne çıkarılarak, aleyhlerinde 3’er günlük tutukluluk emri alındı.

Girne Kaza Mahkemesi Ceza Davaları Yargıcı Meltem Dündar’ın huzurunda görüşülen davada KKTC Başsavcılığı adına Savcı Mustafa Atakara, Girne Polis Müdürlüğü’nde görev yapan polis memuru Yalgı Döşenci’yi tanık olarak dinletti.

Mahkemede yeminli şahadet veren Döşenci, zanlıların 11 Kasım tarihinde, saat 03.00 raddelerinde, Girne’de Mavi Kordon Sokak üzerinde faaliyet gösteren “Queen” isimli barın önündeki yolda, müştekiler Erkan Hayırlı ve Mikail Özdoğa arasında trafik konusunda tartışma yaşadıklarını söyledi.

Sopalarla darp ettiler

Polis memuru Yalgı Döşenci, zanlıların çıkan tartışma sonrasında kanunsuz olarak taşıdıkları iki adet tahta sopa ve bir adet alüminyum boru ile müştekilerin vücutlarının muhtelif yerlerine vurmak suretiyle ciddi şekilde darp ettiklerini ve Mikail Özdoğa’nın burnunun kırılmasına sebep olup vahim zarara uğrattıklarını mahkemeye aktardı.

Polis memuru Döşenci, zanlıkların ayrıca tartışma esnasında müştekilerin iki adet ‘i-Phone 7’ marka cep telefonunun ekranlarının kırılmasına neden olarak, müştekileri bin TL hasara uğrattığını ve bağırıp çağırmak suretiyle de rahatsızlık yaptıklarını kaydetti.

Zanlıların mahkemeden alınan derdest emri gereği tutuklandıklarını belirten Döşenci, meseleyle ilgili soruşturmanın yeni başladığını, darp edilen müştekilerin doktor raporlarının henüz temin edilemediğini ve alınması gereken ifadeler ile incelenmesi gereken kamera görüntülerinin olduğunu söyleyerek, soruşturmanın salimen yürütülebilmesi için zanlıların 3’er gün süreyle poliste tutuklu olarak kalmalarını talep etti.

Yargıç Meltem Dündar, soruşturmanın henüz yeni başladığını ve zanlıların serbest kalması halinde soruşturmaya etki etme olasılıklarının kuvvetle muhtemel olduğuna dikkat çekerek, zanlıların 3’er gün süreyle poliste tutuklu olarak kalmalarına emir verdi.

Güncelleme Tarihi: 12 Kasım 2018, 08:11
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER