Sopalarla vurup, ciddi şekilde darp ettiler

banner37

Gazimağusa’da husumetli oldukları Ahmet Bayır’ı bir cafede darp eden 5 kişi aleyhine yürütülen soruşturma tamamlandı

Sopalarla vurup, ciddi  şekilde darp ettiler
banner90
banner8

Sedef BOŞNAK
 

   Gazimağusa’da, husumetli oldukları Ahmet Bayır’ı, bir cafede sopalarla ciddi şekilde darp eden 5 kişi polise giderek teslim oldu.
   Meseleyle ilgili tutuklanan İbrahim Özdemir, Emrah Özdemir, Ömer Özdemir, İbrahim Bilgin ve Şevket Bilgin işlediği iddia edilen suçlardan ileride yargılanmak üzere 2’şer bin TL nakdi teminata bağladı.
   Dünkü teminat duruşmasında, iddia makamı Başsavcılık adına davayı yürüten Savcı Yardımcısı Hüseyin Eser, Gazimağusa Polis Müdürlüğü’ne bağlı Adli Şube Amirliği’nde görev yapan meselenin tahkikat memuru Şükrü Hafız’ı yeminli şahadete çağırdı.
   Tanık polis Şükrü Hafız, zanlıların, Gazimağusa’da meydana gelen “Ayaklanma”, “Kanunsuz topluluk”, “Ciddi darp”, “Tecavüzler alet taşıma”, “İthale-i lisan” ve “Rahatsızlık, uygunsuz taburcu hareket” suçlarından methaldar olduklarını söyledi.

banner134
   Şükrü Hafız, zanlıların, 1 Kasım 2020 tarihinde, saat 14.15’te ortak bir amaç için bir araya gelip ellerinde kanunsuz olarak bulundurdukları tahta sopalarla Cafe Pascucci isimli iş yerine giderek, halkın huzur ve sükûnunu bozduklarını söyledi.
   Hafız, zanlıların, orada müşteri olarak bulunan Ahmet Bayır’ın, vücudunun muhtelif yerlerine kasten ve kanunsuz olarak ayakları ve ellerindeki sopalarla vurup, adı edileni ciddi şekilde darp ettiklerini belirtti.
   Tanık polis, ayrıca, Ömer Özdemir ve İbrahim Bilgin’in, olay sırasında kaçmaya çalışan müştekiye küfür ettiklerini kaydetti.
   Polis, olay yerinde 1’i ortadan ikiye bölünmüş 2 sopayı bulup emare zapt ettiğini belirttikten sonra, mahkemeden polise teslim olan zanlılar aleyhine uygun bir teminat talep etti.
   Polis ayrıca, sırtından ağır yaralanan Ahmet Bayır’ın olay günü polise giderek, zanlılardan şikayetçi olmadığı yönünde ifade verdiği sözlerine ekledi.
 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75