banner6

Soruşturma bitmedi, tutuklulukları uzadı

banner37

Gazimağusa’da uyuşturucu ve patlayıcı maddeyle yakalanan S.K., A.A. ve D.K. 4 gün daha tutuklu kalacak

Soruşturma bitmedi, tutuklulukları uzadı
banner99

Sedef BOŞNAK

PGM Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü’ne bağlı bir polis ekibinin, Gazimağusa’daki bir eve düzenlediği operasyon sonucu yakalanan S.K. (E-63), A.A. (E-51) ve D.K.’nin (E-41) tutukluluk süresi 4’er gün uzatıldı.

Polis, operasyon sonucu ele geçirdiği, 143 gram ağırlığında uyuşturucu olduğuna inanılan maddeyi, 1 adet suboxone marka hapı, hassas teraziyi, elektronik nargileyi ve çeşitli markalardaki 18 adet av tüfeği fişeği ile ilgili inceleme sonucunu alamadığını belirterek, bu sonuçların tahkikatına yön vereceğini söyledi.

Gazimağusa Kaza Mahkemesi’nde görüşülen dünkü ek tutukluluk duruşmasında, meseleyle ilgili olguları, Polis çavuşu Hasan Selvili anlattı.

banner134

Polis çavuşu Hasan Selvili, zanlıların, Gazimağusa’da meydana gelen kanunsuz uyuşturucu ve patlayıcı madde tasarrufundan methaldar olduklarını söyledi.

Hasan Selvili, aldığı bilgi ışığında, S.K.’yi ikametgahı önünde, yolcu olarak bulunduğu GV 167 plakalı bir araçta tespit edip alıkoyduktan sonra, mahkemeden temin ettiği arama emri ışığında, S.K.’ye ait, A.A. ve D.K.’nin de kaldığı evde düzenlediği operasyonun olgularını mahkemeye aktardı.

Selvili, evde tespit ettiği A.A.’nın üst aramasında, eşofmanının cebinde 2 ayrı naylon poşet içerisinde toplam 4 gram ağırlığında Hintkeneviri türü uyuşturucu olduğuna inanılan maddeyi bulup emare zapt ettiğini belirtti.

Polis çavuşu, şahadetinin devamında, ikametgahın girişindeki şamdanlık içerisinde uyuşturucu madde içerdiğine inanılan bir adet suboxone marka hap, mutfakta üzerinde uyuşturucu kalıntısı olduğuna inanılan bir adet hassas terazi, ocaktaki tencere içerisinde ise sentetik cannabinoid türü uyuşturucu olduğuna inanılan 135 gr maddeyi bulup el koyduğunu anlattı.

Konu evin yatak odasında ise, poşete sarılı 18 adet av tüfeği fişeği bulup emare aldığını anlatan tanık polis, aynı odada bir adet elektronik nargileyi de zapt ettiğini dile getirdi.

Tanık polis, S.K.’nin yatak odasında ise şeffaf naylona sarılı 4 gram ağırlığında sentetik cannabinoid türü uyuşturucu olduğuna inanılan maddeyi bulup emare zapt ettiğini sözlerine ekledi.

Uyuşturucu maddeleri, Devlet Kimya Laboratuvarı’na, fişekleri Balistik İnceleme Şubesi’ne ve maddelerin muhafazasında kullanılan naylon poşetleri Parmak İzi Şubesi’ne gönderdiğini ve halen sonuç alamadığını ifade etti.

Çıkacak sonucun tahkikatına yön vereceğini kaydeden tanık çavuş, mahkemeden, henüz neticelendiremediği tahkikatını, salimen tamamlayabilmek için ek süre talep etti.

Huzurundaki şahadeti değerlendiren mahkemenin Ceza Davaları Yargıcı Mine Gündüz Serden, polisin talebini uygun ve adil bularak, zanlıların tutukluluk süresini 4’er gün uzattı.

YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner104