Soruşturma “cinsel tecavüze” döndü

banner37

Evden kaçan 14 yaşındaki kız çocuğuna cinsel istismarda bulunduğu suçlamasıyla tutuklu bulunan 17 yaşındaki M. D.’nin tutukluluk süresi 4 gün daha uzatıldı

banner87
Soruşturma “cinsel tecavüze” döndü
banner90
banner8

Meyil AVCAN

Girne’de evden kaçan 14 yaşındaki kız çocuğu S. A. U.’yu, evine aldığı ve cinsel istismarda bulunduğu iddia edilen 17 yaşındaki M. D., şimdi de “cinsel tecavüz”le suçlanıyor.

Kayıp olan ve her yerde aranan 14 yaşındaki kız, önceki gün Girne Polis Müdürlüğü’ne giderek, yaşananları anlattı.

Polise ifade veren kız çocuğunun zanlıyla cinsel ilişkiye girdiklerini söylediği, zanlının da bunu kabul ettiği öğrenilirken, M. D., isimli 17 yaşındaki zanlı dün ek tutukluluk talebiyle yeniden mahkemeye çıkarıldı.

Girne Kaza Mahkemesi Ceza Davaları Yargıcı Meltem Dündar’ın huzurunda görüşülen ve zanlının 18 yaşından küçük olması ve meselenin de ‘16 yaşından küçük çocuğa cinsel tecavüz’ suçu olması nedeniyle kapalı oturum şeklinde yapılan ek tutukluluk duruşmasında Savcı Mustafa Atakara, Girne Polis Müdürlüğü Adli Şube’de görevli polis memuru Kader Çamlıbelli’yi tanık olarak dinletti.

Tahkikat memuru Kader Çamlıbelli, yeni bilgiler ışığında soruşturmanın seyrinin değiştiğini belirterek, soruşturmasını salimen yürütebilmek için zanlı aleyhine 4 gün daha tutukluluk emri talep etti.

Yargıç Meltem Dündar, polisin talebini uygun bularak, zanlının dört gün daha tutuklu kalmasını onayladı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107

banner75