Soruşturma derinleştirildi

banner37

TC Lefkoşa Büyükelçiliği’ne sahte öğrenci belgesi veren Twafig Ali Nouralhadi Ali ve sahte belgeyi düzenlediği iddia edilen Kadir Gülyani’nin tutukluluk süresi üç gün daha uzatıldı

Soruşturma derinleştirildi
banner90
banner8

Emine UYSAL ÇALUDA

TC Lefkoşa Büyükelçiliği’ne sahte öğrenci belgesi veren Twafig Ali Nouralhadi Ali ve 250 dolar karşılığında sahte belgeyi düzenlediği iddia edilen Kadir Gülyani’nin tutukluluk süresi üç gün daha uzatıldı.

“Sahte resmi evrak düzenleme, tedavüle sürme” ve “Sahteâarlıkla para temini” suçlamasıyla tutuklanan zanlı Twafig Ali Nouralhadi Ali ve Kadir Gülyani dün Lefkoşa Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı.

Yargıç Gülay Süleymanoğlu’nun huzurunda görüşülen davada KKTC Başsağlığı adına Savcı Ergin Atıcı, tanık olarak Lefkoşa Polis Müdürlüğü’nde görev yapan polis memuru Burçin Korgan’ı dinletti.

banner134
Mahkemede yeminli şahadet veren Korgan, 25 Eylül’de saat 11.30’da Girne’de sakin zanlı Twafig Ali Nouralhadi Ali’nin bir üniversite adına hazırlanmış sahte öğrenci belgesini, TC Büyükelçiliği’nde tedavüle sürdüğünü anımsattı.

Polis memuru Burçin Korgan, zanlı Twafig Ali Nouralhadi Ali’nin sorgusunda ve verdiği gönüllü ifadesinde sahte öğrenci belgesini Kadir Gülyani’den aldığını itiraf ettiğini kaydetti.

Korgan, konu üniversiteden yapılan soruşturmada zanlı Twafig Ali Nouralhadi Ali’ye okuldan belge verilmediğinin belirtildiğini aktardı.

Zanlı Ali’nin evinin arandığını ve USB içinde yine aynı üniversiteye ait sahte belgeler bulunduğunu belirten Korgan, söz konusu belgelerin uzmanlar tarafından halen incelendiğini kaydetti.

Meselenin çok yönlü soruşturulduğunu belirten Korgan, zanlıların üç gün daha tutuklu kalmasını talep etti.

Yargıç Gülay Süleymanoğlu, tahkikatın salimen yürütülebilmesi için iki zanlının da üç gün tutuklu kalmasına emir verdi.

Güncelleme Tarihi: 29 Eylül 2018, 09:07
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75