Soruşturma devam ediyor

banner37

Demirhan bölgesinde içerisinde bulundukları araçta toplam 6 gram sentetik cannabinoid bulunan İ.Ç., K.K., ve M.H., ile maddeleri sattığı düşünülen M.Ö., 5 gün daha tutuklu kalacak

Soruşturma devam ediyor
banner8

Ahmet UÇAR

Demirhan bölgesinde 10 Nisan günü, şüpheli hareketler sergilemeleri nedeniyle üzerlerinde ve araçlarında yapılan aramada 13 paket içerisinde, satışa hazır halde yaklaşık 6 gram ağırlığında sentetik cannabinoid (Bonzai) türü uyuşturucu madde tespit edilen zanlılar İ.Ç., K.K.ve M.H. ile söz konusu maddeleri sattığı düşünülen M.Ö., dün yeniden mahkeme huzuruna çıkarıldı ve tutukluluk süreleri 5 gün daha uzatıldı.

Lefkoşa Kaza Mahkemesi’nde görüşülen dünkü ek tutukluluk duruşmasında yeminli şahadet veren polis memuru Ozan Özder, Demirhan bölgesinde 10 Nisan 2021 tarihinde, saat 19.25 raddelerinde JP 204 plakalı araç içerisindeki zanlılar İ.Ç., K.K.ve M.H.’nin şüpheli hareketler sergilediğini belirterek, söz konusu araç ve zanlılar üzerinde arama yapıldığını kaydetti.

Özder, yapılan aramada aracın sol ön yolcu koltuğunun altında satışa hazır 13 paket halinde yaklaşık 6 gram ağırlığında sentetik cannabinoid türü uyuşturucu olduğuna inanılan maddenin bulunduğunu dile getirerek, yürütülen soruşturma kapsamında zanlı İ.Ç.’nin vermiş olduğu gönüllü ifadesinde söz konusu maddeleri 14 paket şeklinde aynı gün Mağusa’da zanlı M.Ö.’den bin 400 TL karşılığında aldığını itiraf ettiğini söyledi.

Zanlı M.Ö.’nün Mağusa’da tespit edilerek tutuklandığını söyleyen Özder, zanlının tasarrufunda uyuşturucu satışından elde edildiği düşünülen 460 TL’nin de emare olarak alındığını bildirdi.

Özder, diğer zanlıların herhangi bir beyanda bulunmayıp suçlamaları reddettiğine işaret ederek, soruşturmanın devam ettiğini, soruşturma kapsamında 5 kişiden ifade alındığını ve bu ifadelerin teyit, tekzip edileceğini, kamera kayıtları incelemelerinin de devam ettiğini vurguladı.

banner134
Serbest kalmaları durumunda soruşturmaya olumsuz yönde etki edebilecekleri üzerinde duran Özder, zanlıların 5 gün süreyle daha tutuklu kalmasını talep etti.

Huzurunda verilen şahadeti değerlendiren Yargıç Temay Sağer, soruşturmanın salimen yürütülebilmesi adına zanlıların aleyhine 5 gün ek tutukluluk emri verdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75