Soruşturma devam ediyor

banner37

Zanlı Osman Aydeniz, isminin karıştığı “Adam Kaçırma” ve “Zorla Alıkoyma” meselesinden aklandı, ancak hakkındaki başka suçlardan dolayı tutukluluk süresi uzatıldı

Soruşturma devam ediyor
banner90
banner8

Ahmet VAMIK
 

İngiltere’de karıştığı uyuşturucu ticareti ve hırsızlık suçları nedeniyle en çok aranan şahıslar arasında yer alan ve Interpol tarafından da kırmızı bültenle aranırken, yıllardır ülkemizde yaşamını sürdürdüğü ortaya çıkan ve çeşitli suçlamalarla tutuklanan Osman Aydeniz, aleyhindeki “Adam Kaçırma” ve “Zorla Alıkoyma” suçlarından aklandı, ancak “Suçu Örtme (Feri Fail)”, “Kanunsuz Ateşli Silah Taşıma-Tasarrufu” ve “Rüşvet Alma-Verme” suçlamalarıyla hakkında başlatılan soruşturma  devam ettiği için tutukluluk süresi 3 gün daha uzatıldı.

banner134
Polise giderek teslim olan Aydeniz, dün yeniden Girne Kaza Mahkemesi’nde yargıç huzuruna çıkarıldı.

Öte yandan KKTC vatandaşı olan Aydeniz’in talep edilmesi halinde dahi İngiltere’ye iade edilmesi gibi bir durumun söz konusu olmadığı da öğrenildi.
Girne Kaza Mahkemesi Ceza Davaları Yargıcı Meltem Dündar’ın huzurunda görüşülen duruşmada Başsavcılık adına Savcı Mustafa Atakara, Mali Suçlarla Mücadele Amirliği’nde görevli polis çavuşu Yahya Suiçmez’i tanık olarak dinletti.  Suiçmez, Hakan Törehan’ın zanlı Osman Aydeniz tarafından silah zoruyla kaçırılarak 2 Haziran ile 10 Eylül 2018 tarihleri arasında zorla alıkonulduğu iddiasıyla yapılan şikâyet üzerine zanlının 24 Eylül günü polise giderek teslim olduğunu anımsattı. Suiçmez, yürütülen soruşturma neticesinde zanlının Hakan Törehan’ı zorla alıkoymadığının ve Törehan’ın saklanmasına yardımcı olduğunun anlaşıldığını açıkladı.
Polis, meseleyle ilgili soruşturmanın devam ettiğini, halen aranmakta olan 1 silah ve emareler olduğunu belirtti.

 

Güncelleme Tarihi: 29 Eylül 2018, 09:24
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner75