banner6

Soruşturma genişliyor

banner37

Sahte belge düzenleyerek Bangladeş uyruklu kişilerin KKTC’ye gelmelerine yardımcı olan çeteyle bağlantılı olduğu düşünülen bir kişi daha tutuklandı

Soruşturma genişliyor
banner150 banner151 banner143

Elmas TOKAY

Girne’de önceki gün ortaya çıkarılan sahte belge şebekesiyle ilgili yürütülen polis soruşturmasında zanlı sayısı dün itibarıyla beşe yükseldi.

Düzenledikleri sahte belgelerle Bangladeş uyruklu kişilerin KKTC’ye gelmelerine yardımcı oldukları iddiasıyla önceki gün tutuklanan Nozrul İslam, Josim Udin, Rahvan Haidar ve Amran Amran’ın ardından çeteyle bağlantısı olduğu belirlenen Abdullah Shawon isimli kişi de dün tutuklandı.

Zanlıların evinde bulunan bilgisayarlar ile, içlerinde sahte belge görüntüleri bulunan Rahvan Haidar ile Abdullah Shawon’un cep telefonları da inceleme altına alındı.

Abdullah Shawon’un da tutuklanmasıyla sayıları beşe çıkan zanlılar dün bir kez daha mahkeme huzuruna çıkarıldı.

Girne Kaza Mahkemesi Ceza Davaları Yargıcı Mesut Mesutoğlu’nun huzurunda görüşülen dünkü ek tutukluluk duruşmasında, KKTC Başsavcılığı adına Savcı Emine Taşkın, tanık olarak Girne Polis Müdürlüğü’ne bağlı Adli Şube Amirliği’nde görev yapan Polis Memuru Halil Drangoz’u dinletti.

Ravhan Haidar ve Abdullah Shawon’un cep telefonlarında sahte belgelere rastladıklarını anlatan Drangoz, ayrıca zanlıların kaldıkları evde bunun bilgisayar içerisinde de sahte belge bulduklarını ve incelemeye gönderdiklerini kaydetti.

Zanlılar arasında bulunan ve ilk olarak isminin Amran Haidar olduğu öğrenilen kişinin, Amran Amran olduğunun öğrenildiğini anlatan Drangoz, Amran Amran’ın ülkede yasal statüde bulunduğunu belirtti.

Soruşturmanın geniş çapta devam ettiğini, meseleyle bağlantısı olduğu düşünülen ve aranan şahıslar olduğuna dikkat çeken Drangoz, bu aşamada 5 zanlının da tahkikat amaçlı 3 gün daha poliste tutuklu kalmasını talep etti.

Sunulan şahadeti ve meselenin ciddiyetini göz önünde bulunduran Yargıç Mesut Mesutoğlu da, meseleyle ilgili tahkikatın salimen yürütülebilmesine olanak sağlamak amacıyla talep edilen tutukluluk süresine onay verdi.

Güncelleme Tarihi: 22 Nisan 2017, 10:02
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110