Soruşturma tamamlanmadı

banner37

Bronz heykeli çalmakla suçlanan zanlı, 3 gün daha tutuklu kalacak

Soruşturma tamamlanmadı
banner99

   Lapta’da, üzerinde 1898 yılı damgası bulunan antik kartal heykelini çalan ve “Emanetçi tarafından sirkat” suçlaması ile tutuklanan Nurhan Erim Yanık, dün yeniden mahkemeye çıkarıldı.
   Mahkemeye mesele ile ilgili olguları aktaran  polis memuru Haluk Ceylan, 7 Eylül 2020 tarihinde saat 20.00 raddelerinde Lapta'da sakin Hüseyin Cem Paşaoğulları’nın kendisine ait olan eskiden kalma üzerinde 1898 yılı damgası bulunan ve bronzdan mamul kartal heykelini değerini öğrenmesi için zanlı Nurhan Erim Yanık’a eşi aracılığıyla verdiğini ancak adı edilenin söz konusu tarihten itibaren heykeli geri getirmemesi üzerine polise şikâyette bulunduğunu söyledi.

banner134
   Ceylan, zanlının şikayet üzerine tutuklandığını ve mesele ile ilgili olarak gönüllü ifade verdiğini, vermiş olduğu ifadenin teyit ve tekzip edilmesi gerektiğini ifade ederek soruşturma maksatlı mahkemeden süre talep etti.
   Huzurundaki şahadet ve zanlının beyanlarını değerlendiren mahkeme zanlının soruşturma maksatlı 3 gün daha poliste tutuklu kalmasına emir verdi.

(KamalıHaber)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75