banner6

Soruşturmanın detayları açıklanmadı

banner37

​​​​​​​ Evinde yapılan aramada PGM ve GKK’ya ait ‘gizli’ ibareleri bulunan belgeler, mermileriyle birlikte 2 tabanca, çok sayıda mini kaset ve flaş bellek ele geçirilen E.Ç. teminatla serbest bırakıldı

Soruşturmanın detayları açıklanmadı
banner150 banner150 banner151 banner143

Emine UYSAL ÇALUDA

Evinde yapılan aramada PGM ve GKK’ya ait ‘gizli’ ibareleri bulunan belgeler, mermileriyle birlikte 2 tabanca, çok sayıda mini kaset ve flaş bellek ele geçirilen E.Ç., aleyhindeki suçlardan ileride yargılanmak üzere dün teminata bağlanarak serbest bırakıldı.

Polis, E.Ç.’nin tasarrufunda Polis Genel Müdürlüğü (PGM) ve Güvenlik Kuvvetleri Komutanlığı’na (GKK) ait olan ve üzerlerinde ‘gizli’ ibareleri bulunan belgeler, mermileriyle birlikte 2 tabanca, yüze yakın da mini kaset ve flaş bellek bulmuştu. Polis zanlının etki edebileceği tahkikatın tamamlandığını belirtip, davalarında hazır olması için uygun bir teminat talebinde bulundu ancak tahkikatın detayları hakkında bilgi vermedi.

“Askeri Suç ve Ceza Yasası’na aykırı hareket” ve “Kanunsuz ateşli silah ve patlayıcı madde tasarrufu” suçuyla tutuklanan zanlı E.Ç. dün sabah teminat talebiyle Lefkoşa Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı.

Yargıç Mine Ozankaya’nın huzurunda görüşülen davada KKTC Başsavcılığı adına Savcı Senem Palabıyık, tanık olarak Özel Soruşturma Birimi’nde görev yapan Müfettiş Ulaş Ursavaş’ı dinletti.

Ursavaş, 1 Aralık 2021 tarihinde zanlının iki ayrı ikametgahında yapılan aramada evlerinden birinde iki adet gizli ibareli evrak, bir evinde izinsiz olan tabanca parçası olan lazer, mil ve yay bulunarak emare alındığını kaydetti.

Müfettiş Ulaş Ursavaş, zanlının iki ayrı gönüllü ifade verdiğini ve suçlamaları kabul ettiğini belirtti.

Ursavaş, zanlının yazılı dava tebliğine ise suçlamaları kabul etmediği yönünde cevap verdiğini kaydetti.

Müfettiş Ulaş Ursavaş, zanlının etki edebileceği tahkikatın tamamlandığını ve Ağır Ceza Mahkemesi’nde yargılanacağına vurgu yapıp, mahkemenin uygun göreceği teminata bağlanmasını talep etti.

Savcı Senem Palabıyık, zanlının yargılanıncaya değin yurtdışına çıkışını yasaklayarak, 20 bin TL nakdi teminat yatırması, iki kefilin 250’şer bin TL’lik şahsi kefalet senedi imzalaması ve haftada bir gün ispat-ı vücutta bulunması koşulu ile tutuksuz yargılanmasını talep etti.

Yargıç Mine Ozankaya, talebi onayladı.

banner343
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110